Home / Tag Archives: abramovich

Tag Archives: abramovich

Sarri ‘çmend’ të gjithë: Unë nuk kam fol me Abramovich

Bosi i Chelseat, Maurizio Sarri, foli me Il Corriere dello Sport për betejat e fundit të Blues. Taktistja italiane u pyet nëse ai foli me Roman Abramovich pas humbjes 6-0 larg Manchester City. “Jo këtë javë”, u përgjigj Sarri. “Nuk është e vërtetë që kurrë nuk flas me të, le të themi se nuk flas me të shumë shpesh. Më pëlqen të flas me klubin, por jo domosdoshmërisht me pronarin. Shpesh flas me Marina dhe kjo është e mjaftueshme për mua”, ka thënë ai. “Ishim të motivuar kundër Manchester Cityt. Ne dëshmuam se në 5-6 minutat e para, problemi është se nuk kemi treguar ndonjë reagim. Ky është një problem që ne duhet ta zgjidhim. Ndonjëherë mendoj për ndeshjen kundër Tottenhamit, një lojë ku nuk kemi pasur qasje të drejtë. Këtë herë ishte ndryshe. Ne patëm një qasje të mirë, thjesht nuk reaguam. Nuk është e vërtetë që lojtarët nuk ndjekin udhëzimet e mia por kjo është pjesa më e vështirë e sezonit”, tha ai. /ORAinfo/

Read More »

Është duhanxhi i keq, e papritur ajo çfarë ka bërë Abramovich për Sarrin

Gjigantët e Ligës Premier ,Chelsea thuhet se po kërkojnë të ndërtojnë një dhomë për pirjen e duhanit në Stamford Bridge për menaxherin e ri Maurizio Sarri përcjell ORAinfo. Thuhet se ish-tranjeri i Napolit pi duhan rreth katër deri në pesë kuti cigare çdo ditë dhe është një duhanpirës i paparë. Daily Mirror deklaron se Chelsea po kërkon të ndërtojë një objekt për pirjen e duhanit në Stamford Bridge për Sarri, pasi që pirja e duhanit në stadium nuk është e lejuar në Angli./ORAinfo/

Read More »