Home / Tag Archives: agjenti

Tag Archives: agjenti

Flet agjenti, ja çka po i ndodh Lucas Paquetas në Milan

Agjenti i lojtarit Lucas Paquetas beson se Milani është klubi ‘perfekt’ për mesfushorin brazilian dhe beson se ai është figura më e fundit për të lavdëruar menaxhimin e njeriut të Gennaro Gattuso. Paqueta tashmë ka shënuar dhe ka ndihmuar në tetë paraqitjet e tij për Milanin. “Jam shumë i lumtur me atë se si Milani e ka mirëpritur atë dhe unë duhet të them se të gjitha kanë filluar mirë,” tha Eduardo Uram për Calciomercato, përcjell ORAinfo. “Lucas po luan shumë mirë, por mendoj se i gjithë skuadra po bën një punë të shkëlqyeshme. Rezultatet po vijnë dhe ekipi po luan shkëlqyeshëm, por ne jemi vetëm në fillim dhe jemi të vetëdijshëm se ende ka shumë për të bërë që klubi të arrijë objektivat që kanë vendosur vetë”. “Gattuso i ka dhënë atij mbështetje të madhe që nga dita e parë që ai erdhi. Lucas gjeti një traineri të gatshëm për t’i dhënë atij këshilla dhe ta bëjë atë të ndihet si një pjesë integrale e projektit të tij taktik”. “Unë nuk kam biseduar drejtpërdrejt me Gattuson, por..

Read More »

Agjenti i Higuain udhëton në Londër për të nënshkruar mërrëveshjen me Chelsean

Gonzalo Higuain te Chelsea është një marrëveshje që mund të përfundojë në orët e ardhshme. Vëllai dhe agjenti i tij Nicolas do të mbërrijë në Londër nga Madridi. Nicolas Higuain mbërriti sot në kryeqytetin spanjoll dhe prej andej do të mbërrijë në Londër për të nënshkruar marrëveshjen, përcjell ORAinfo. Higuain pritet të nënshkruajë një kontratë prej 9 milionë eurosh me Chelsean. Ndërkohë që bosi i Blues, Maurizio Sarri, ka dhënë një përditësim përpara Kupës së Carabao Cup kundër Arsenalit. “Nuk e di se sa afër është Higuain. Kam folur me Maria Granavskoia dy javë më parë dhe e di se ai po punon shumë për të më bërë të lumtur. Unë nuk di asgjë specifike në lidhje me shitjet. Unë nuk e quaj atë çdo natë për të pasur përditësime, unë preferoj të përdor energjitë e mia në terren sesa në negociatat e transferimit”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Read More »

“Bomba” e ditës: Agjenti i Higuainit nis bisedimet me Chelsean

Milan do të jetë i etur të mos humbasë Gonzalo Higuain në janar. Argjentinasi përpara, i cili u bashkua me huazim me një opsion për të blerë nga Juventusi në verë, është i lidhur fort me një largim nga klubi – megjithatë Milan janë të prirur për ta mbajtur atë për tani, të paktën derisa ata janë zgjidhja e një zëvendësimi të mundshëm. Megjithatë, sipas raporteve nga La Gazzetta dello Sport, vëllai dhe agjenti i Higuain, Nicolas është aktualisht në Londër – ndërsa pret një lëvizje të mundshme nga Chelsea, ku Maurizio Sarri thuhet të jetë jashtëzakonisht i interesuar në sjelljen e Argjentinasit në Chelsea, përcjell ORAinfo. Milan gjithashtu do të flasë me Juventusin në Supercoppa Italiana në Arabinë Saudite, ku të dy palët do të takohen për të vendosur se kush e sjell në shtëpi super kupën. Të dy palët do të diskutojnë situatën e Higuain dhe raportin e Tuttosport se Higuain mund të përfundojë në Torino nëse Mario Mandzukic do të largohet nga klubi./ORAinfo/

Read More »

Agjenti i Barcelonës ishte veshur si kamerier për të nënshkruar me ‘El Fenomeno’ Ronaldo-n

Një histori interesante vjen për fansat e futbollit. Kjo histori e shpalosë historinë se si Barcelona, e kontraktoi legjendën e futbollit ‘El Fenomeno’ Ronaldon. Pasi që humbi sulmuesin e tyre, Alan Shearer, Barcelonës në atë kohë i nevoitej patjetër një sulmues i klasit të lartë. Kështu kishte vënë në listën e dëshirave sulmuesin brazilian Ronaldon në atë kohë vetëm 19 vjeҫ, shkruan ORAinfo. Ronaldo startoi futbollin në Brazil, por karriera e tij filloi në klubin holandez PSV, ku vetëm 17 vjeç kishte shënuar 54 gola në 57 ndeshje. Ai siguroi kështu ftesë nga kombëtarja e Brazilit dhe duke marrë medalje të Kupës së Botës, në po të njëjtën moshë. Për brazilianin tashmë kishin shfaqur interes shumë trajner të futbollit, por vëmendje të veqant i kishte kushtuar Sir Bobby Robson, një legjendë e futbollit anglez dhe trajner i Barcelonës në atë kohë. Në librin e tij trajneri anglez kishte shkruar se :” Ai ishte vetëm 19 vjeç, por se i thash Barcelonës se duhet ta marrim atë me qdo kus..

Read More »

Milan po e shet Keissien? Flet agjenti i lojtarit

Franck Kessie vazhdon të jetë një nga lojtarët më të përdorur në Milan dhe ka vendosur veten si një nga mesfushorët më të besueshëm në Itali gjatë dy muajve të fundit. Calciomercato kontaktoi agjentin e tij, George Atangana, për të sqaruar thashethemet e fundit të tregut që kanë qenë përreth klientit të tij në dy ditët e fundit, përcjell ORAinfo. “Ne jemi vetëm në ditën e nëntë të ligës dhe nuk e kuptoj pse duhet të flasim për tregun. Franck është në vitin e tij të dytë në Milano, ku ai nuk ka ardhur rastësisht dhe po përfundon gradualisht procesin e tij të pjekjes”. Ajo që mund të them është se nga Cesena në Bergamo, deri në Milano, të gjithë trajnerët janë njerëzisht dhe profesionalisht të lidhur me Franck”, tha ai. Ai ka sqaruar se klubi nuk është i interesuar ta shesë Keissien “Kam krijuar një marrëdhënie të mirë me klubin dhe jam i sigurt se nëse do të ishte e gatshme të Milanit të shiste Kessie, unë do të jem i pari që do të di. Përkundrazi, nga dialogjet e fundit me ta, m..

Read More »

Agjenti i yllit të Milanit: Është skandaloze se si ky lojtar i Chelseas luan para klientit tim

Giovanni Branchini e ka fyer me fjalë transferimin e ri te Chelseas, Jorginhon. Agjenti i Ricardo Montolivos ka thënë se ai ishte skandaloz në ndeshjet e Italisë, andaj se ka merituar të startoj para klientit të tij. “Nëse Jorginho duhet të luaj në ndeshjet ndërkombëtare me Italinë, që ishte skandaloz, përse mos të luaj Monotlivo, që është shumë më i mirë se ai”, ka thënë Giovanni Branchini, përcjell ORAinfo. “Këtu, disa zgjedhje po bëhen vetëm se kishte një ndeshje të mirë me skuadrën, por nuk shikohet forma e tij e përgjitshme, andaj mendoj se ishte një zgjedhje skandaloze”, ka shtuar agjenti i Montolivos./ORAinfo/

Read More »

Agjenti flet për të ardhmen e Rodriguez, do t’i befasojë tifozët e Milanit

Agjenti i Ricardo Rodriguez konfirmon se ka marrë shumë telefonata, por mbrojtësi kurrë nuk mendoi të linte Milanin. Lojtari zviceran ishte i lidhur me kalim tek skuadra e Paris Saint-Germain këtë verë, por pas një takimi me klubin u konfirmua se ai do të qëndronte në San Siro. “Unë nuk dua të shkoj në emrat e ekipeve, por unë mund të konfirmoj se kam marrë shumë thirrje nga ndërmjetës dhe operatorë për klube të ndryshme”, konfirmoi Gianluca Di Domenico, duke folur për MilanNews, përcjell ORAinfo. “Ricardo kurrë nuk mendoi ta linte Milanin, por e di sa shumë dëshironte të vinte në Milano dhe Milan”. “Ai tha se nuk do të linte lehtësisht rossonerët dhe ato ishin fjalë të sinqerta, ai është i lumtur të jetë këtu dhe të luajë për një klub të tillë të madh”. “Në një intervistë të fundit ai tha se do të qëndronte në Milano edhe nëse do të ishin jashtë Evropës, sepse Milan mbetet një klub më i madh se shumë që luajnë në garën evropiane”. “Edhe nëse njerëzit vazhdojnë të shkruajnë se ai..

Read More »

Agjenti i Savic zbulon se cilën skuadër e refuzuan në verë

Sergej Milinkovic-Savic është njëri ndër lojtarët më të kërkuar. Mesfushori serb po kërkohet nga shumë skuadra, por ai vendosi që të qëndroj te Lazio deri në janar. Agjenti i Milinkovic-Savic ka zbuluar se ata kanë refuzuar ofertën e PSG-s, pasi janë duke i shikuar disa klube tjera, përcjell ORAinfo. Sipas tij, skuadra franceze i kishte ofruar 8 milionë euro pagë në sezon mesfushorit serb, mirëpo ai po kërkon që të luaj te një klub më i madh. Në garë për të janë, Milani, Juventusi, Real Madridi dhe Manchester United./ORAinfo/

Read More »

Flet agjenti i Rodriguez, tregon çka ndodhi sot në takim me Leonardon dhe Maldinin

Agjenti i Ricardo Rodriguez ka konfirmuar se sot në mëngjes ka ndodhur një takim interesant me drejtuesit e Milanit. Rodriguez dhe agjenti i ijt ishin sot në Casa Milan, ku raportohet se klubi ka konfirmuar se nuk duan të shesin mbrojtësi zviceran, përcjell ORAinfo. “Sot kam pasur kënaqësinë, së bashku me klientin tim Ricardo Rodriguez, për të takuar dy drejtorë të mëdhenj si Leonardo dhe Paolo Maldini,” shkroi Gianluca Di Domenico në Instagram. “Një takim shumë i bukur dhe interesant me Milanin”, ka thënë agjenti i lojtarit. Raportohet se Rodriguez nuk do të largohet këtë sezonë nga Milan. /ORAinfo/

Read More »

Zhvillime dramatike, agjenti i Modriçit ka një lajm fantastik për tifozët e Interit

Agjenti i Luka Modricit, Marko Maletilic, beson se klienti i tij do të luajë një ditë në Serie A-së dhe ka bërë të ditur se mesfushori i Real Madridit ka menduar gjatë për transferimin në Inter. Javët e fundit ka pasur spekulime se kroati po kërkohet nga Interi dhe se edhe ai dëshiron të largohet këtë verë. Megjithatë, përkundër qëndrimit të drejtuesve të klubit madrilen ndaj këtij transferimi, 32-vjeçari e kishte menduar për një kohë të gjatë mundësinë e luajtjes në Serie A. “Fakti që Inter Milani kishte tentuar ta transferonte dhe Modrici e mendoi gjatë këtë punë e tregon ndikim që e ka pasur Ronaldo në futbollin italian”, ka thënë përfaqësuesi i mesfushorit kroat. “Për çfarëdo arsye, Modrici dëshiron të bëhet yll në Serie A me Interin. Do ta shohim. Besoj se herët apo vonë, Luka do të luajë në Itali. Si shumë kroatë të moshës së tij, ai është rritur duke shikuar futboll italian”.

Read More »