Zgjidhet drejtuesi politik i PD për Gjirokastrën, Basha vendos Tritan Shehun

Kryedemokrati Lulzim Basha ka caktuar së fundmi edhe drejtuesin politik të Partisë Demokratike në zgjedhjet e…

Bardhi dhe Vokshi vizitojnë familjet në nevojë në periferi të Tiranës: Vaksina më e mirë, largimi i Edi Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi dhe kryetarja e LDGSH, Albana Vokshi ka vizituar disa…

Mbarimi i simestrit të parë shkollor, PD: Qeveria dështoi me arsimin edhe në pandemi

Përmes ish deputetes Albana Vokshi, PD tha sot se pandemia nxori në pah dështimin e Edi…

“Për 2 muaj, 22 udhëtime me helikopter në Dibër”, PD: Një kryeministër normal duhet ta shkarkonte ministren Xhaçka

Partia Demokratike ka bërë sërish një denoncim ndaj ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, duke e akuzuar…

“Xhaçka gënjeu për udhëtimin me helikopter”, PD nxjerr pamjet e ministres në Dibër: E përdori për fushatë elektorale

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka nxjerrë një video të re për të denoncuar rastin e…

“Xhaçka përdor helikopterët e FA për fushatë në Dibër”, “Mbrojtja” i përgjigjet PD: Histori “alla babale” e fabrikuar nga një ish-ushtarak i diskretituar

“Xhaçka përdor helikopterët e FA për fushatë në Dibër” Ministria e Mbrojtjes i përgjigjet Albana Vokshit:…

Shkollat do të mbyllen të paktë për 3 javë?

Shkollat të mbyllen të paktën për tri javë, kështu ka thënë Partia Demokratike. Partia Demokratike propozon…

Vokshi: 10 mësues humbën jetën nga COVID, qeveria nuk siguron as kushtet minimale në shkolla

Partia Demokratike ka ngritur alarmin për situatën në shkolla, që sipas kësaj force politike janë kthyer…

“Tetë mësues kanë humbur jetën nga COVID”- Albana Vokshi: Rama jep 36 mln euro për kulla, zero për arsimtarët

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, ka akuzuara qeverinë se nuk ka marr masat e duhura për…

“Qeveria dështoi me pandëminë”, Vokshi: Shqipëria e fundit në Europë për testimet, Rama sulmon opozitën sepse…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shprehet se…

“Mësimi vazhdon normalisht”, Vokshi i përgjigjet ministres Kushi: Kriminale t’ju fshehësh prindërve situatën e COVID-19. Duhet të shkojë për ndjekje penale kushdo që…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Arsimit, se shkolla…

“Qeveria fsheh rastet me Covid”, ish-deputetja e PD-së: Ja sa mësuese dhe nxënës janë infektuar

Partia Demokratike akuzon qeverinë se nuk ka marrë asnjë masë për të parandaluar përhapjen e Covid…