Popullariteti i Vladimir Putinit në rënie, Presidenti rus gati të rrisë shpenzimet për propagandë

Me popullaritetin tashmë në rënie të Vladimir Putinit dhe vendosja e sanksioneve nga ana e Shteteve…

Dënimi me burg i Navalny, SHBA thirrje Rusisë: Lirojeni menjëherë pa kushte!

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken i ka bërë thirrje Rusisë të lirojë menjëherë liderin opozitar…

Pamje të tmerrshme, burri i vë flakën vetes gjatë protestave në Rusi

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në protestën e djeshme në Moskë, Rusi. Sipas policisë, një burrë…

“Asnjë vend nuk mund të rrezikojë të..”/ Si e komentojnë analistët telefonatën midis Presidentit Biden dhe atij rus Putin

Disa ekspertë amerikanë të politikës së jashtme e përshëndetën telefonatën e parë që Presidenti Joe Biden…

Vladimir Putin në telashe, Shërbimi Inteligjent i NATO-s ‘mësyn’ drejt pallatit të tij super-luksoz!

Forcat ruse të sigurisë kanë krijuar një zonë rreth “pallatit sekret të Vladimir Putinit”, e cila…

Ndodhej në avion me Navalnyn, gazetarja tregon çfarë ndodhi në momentet e fundit deri në arrestimin e kritikut të Putin

Korrespondentja e Euronews, Galina Polonskaya, ishte në aeroplan me udhëheqësin e opozitës ruse Alexei Navalny para…

U arrestua sapo mbërriti në Moskë, zëdhënësja e Alexei Navalny ngre alarmin: “Nuk e di ku e kanë çuar”

Alexei Navalny ndodhet në dhomat e paraburgimit, pasi u arrestua fill sapo zbriti në Moskë. Byroja…

BE vendos sanksione ndaj zyrtarëve rusë për shkak të Navalny?

Bashkimi Evropian mund të vendosë sanksione ndaj kreut të shërbimit inteligjent rus dhe nënkryetarit të parë…

Franca e Gjermania propozojnë sanksione ndaj Rusisë në nivel evropian

Franca dhe Gjermania së bashku kanë propozuar disa sanksione kundër individëve nga Rusia, për shkak të…

Navalny tregon sesi ende i dridhen duart nga efektet e helmimit me noviçok

Kritiku i Kremlinit, Alexei Navalny, ka treguar se si ende i dridhen duart derisa po vazhdon…

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny,…

Merkel viziton në spital opozitarin rus i cili u helmua me Novichok

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë një vizitë personale politikanit rus Alexei Navalny, i cili…