Ambasadori amerikan e uron ministrin Çeku për pozitën e re

Kosnett e uron ministrin Çeku për pozitën e re. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla…

Ambasadori Kosnett flet për ligjin e konfiskimit të pasurisë: Duhet të jetë proces pa motive politike

Kosnett për ligjin e konfiskimit të pasurisë, thotë se duhet të jetë proces i drejtë, pa…

Ambasadori amerikan takon ministrin Vitia, nuk përjashtohen masat e reja anti-COVID

Kosnett takon ministrin Vitia, nuk përjashtohen masat e reja anti-COVID. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka…

Konsolidimi i institucioneve, Kosnett i shkon në zyrë Kurtit

Albin Kurti sot ka pritur në takim ambasadorin amerikan. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar…

Ambasadori Kosnett i shkon për vizitë pas Kurtit edhe Osmanit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka zhvilluar mëngjesin e sotëm takim me liderin e Lëvizjes…

Ambasadori Kosnett del nga zyret e Vetëvendosjes, nuk deklarohet për media

Kosnett del nga zyret e Vetëvendosjes, nuk deklarohet për media. Ka përfunduar takimi ndërmjet ambasadorit amerikan…

Ambasadori Kosnett i shkon në zyrë Albin Kurtit

Kosnett i shkon në zyrë Albin Kurtit. Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka shkuar në…

Kosnett thirrje votuesve: E ardhmja është në duart tuaja

Ambasadori Kosnett ka një kërkesë për votuesit. Ambasadori amerikan Philip Kosnett ka bërë thirrje që pavarësisht…

Ambasadori Kosnett: Kosova të tejkalojë rezervimet e saj rreth CEFTA-s dhe Mini-Shëngenit

Përmes një takimi virtual të organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë dhe Oda Ekonomike e…

Kosnett e quan të gabuar vendimin e Qeverisë për të shuar task-forcën kundër korrupsionit

Ambasadori Kosnett ka thënë se shuarja e Taskforcës kundër korrupsionit, vendim i gabuar i Hotit. Ambasadori…