‘’Pikë kritike’’, Europol nxjerr raportin: Ngarkesa të paprecedenta kokaine trafikohen nga Amerika Latine, grupet kriminale po gjenerojnë miliarda euro

Europol nëpërmjet ‘Serious and Organised Crime Threat Assessment’ ka publikuar një raport 4-vjeçar për krimin e…

Amerika Latine dhe deputetët e BE-së me letër mbështetëse për VV-në

LVV pranon letër mbështetëse nga Amerika Latine dhe deputetët e BE-së. Lëvizja VETËVENDOSJE! ka pranuar një…

Kompania CureVac nis testimin final për vaksinën kundër COVID-19

Kompania bioteknike gjermane CureVac ka nisur fazën e fundit të provave klinike për CVnCoV, kandidati i…

Shkon në mbi 700,000 numri i rasteve të Coronavirusit në Meksikë

Sipas statistikave zyrtare, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Meksikë ka shkuar…

Operacioni “Los Blancos”, reagon ministri Lleshaj: Suksesi edhe i Policisë së Shtetit, treguan pjekuri e besueshmëri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet socialiale për operacionin ndërkombëtar…

OBSH paralajmëron Amerikën Latine për Covid-19, masat e rrepta duhet të mbeten në fuqi

Amerika Latine ka filluar të rifillojë jetën normale në një kohë kur pandemia COVID-19 kërkon akoma…

Argjentina me numër rekord të rasteve me COVID-19

Zyrtarë shëndetësorë të Argjentinës kanë konfirmuar një numër rekord të rasteve me COVID-19 me 8.713 dhe…

Rikthehen kufizimet për të shmangur një valë të dytë të COVID-19

Vende si Koreja e Jugut kanë zgjedhur rritjen e kufizimeve, duke mbyllur plazhet dhe restorantet, për…