amerikan – Kosova Today News
Home / Tag Archives: amerikan

Tag Archives: amerikan

Merren vesh gjitha detajet për Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (Video)

Samsung do të zbulojë zyrtarisht modelet e reja të telefonave të saj Galaxy S9 / S9+ në Kongresin Botëror Mobil muajin e ardhshëm. Por tani janë shfaqur pamjet ‘zyrtare’ të telefonave të rinj të Samsung të cilët tregojnë të gjitha detajet dhe karakteristikat e shumë-pritura. Estetikisht, në anën e përparme …

Read More »

Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite

Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite

Gjiganti amerikan i teknologjisë dhe prodhuesi i smartfonëve të famshëm “iPhone”, “Apple” është kompania më e pëlqyer në botë për herë të 11-të sipas klasifikimit vjetor të revistës prestigjiozë “Fortune”. Ky klasifikim bëhet duke u bazuar në votimin e 3900 personave mes drejtuesish, analistësh dhe ekspertësh. Secili prej tyre vendos …

Read More »

“Nasim Haradinaj t’i kërkojë falje ambasadorit Delawie”

“Nasim Haradinaj t’i kërkojë falje ambasadorit Delawie”

Rrjeti i OJQ-ve AVONET, me shqetësim ka marrë reagimin e nënkryetarit të OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, duke e quajtur ambasadorin amerikan Greg Delawie një palaço. AVONET kërkon nga organizata e Veteranëve të Kosovës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që të distancohen nga kjo deklaratë e pa matur e Nasim …

Read More »
Shfaqen ne !