Home / Tag Archives: arrestuar

Tag Archives: arrestuar

Arrestimi i studentëve të SKV-së, policia jep detaje

Arrestimi i studentëve të SKV-së, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se studentët e lëvizjes studentore “Studim Kritikë Veprim” nuk kishin leje për manifestimin e përvjetorit të themelimit të kësaj lëvizje. Sipas një njoftimi të PK-së, tubimi ishte i paparalajmëruar ndërsa arrestimi i gjashtë studentëve ndodhi si pasojë e veprimeve të dhunshme dhe sjelljeve… VAZHDO LEXIMIN

Read More »

“Në burg duhen futur Rama, Tahiri, Gjiknuri…”

“Në burg duhen futur Rama, Tahiri, Gjiknuri...”

Kejdi Mehmetaj, deputetja e LSI reagon në lidhje me masën ndaj ish- drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika. Ajo shkruan pas hekurave nuk duhet të ishte Dashamir Xhika, por disa ministra dhe ish-ministra të Ramës. “Tahiri, Gjiknuri, Beqja, të tjerë ministra dhe Rama vet do duhej të ishin sot… VAZHDO LEXIMIN

Read More »