Edi Rama: Vaksinimi dhe hapja me Kosovën shpëtojnë sezonin turistik

Rama: Vaksinimi dhe hapja me Kosovën shpëtojnë sezonin turistik. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ditës…

Shifra rekord/ Bota u gjunjëzua nga Covid, por çfarë ndodhi me miliarderët kinezë

Sipas një studimi të publikuar nga Lista Globale e Pasurive, gjatë vitit 2020 në Kinë u…

6 muaj nga shpërthimi i fuqishëm/ Çfarë ka mbetur në zonën ku ndodhi ngjarja në Bejrut (FOTO)

Kur kanë kaluar gjashtë muaj nga shpërthimi i fuqishëm në portin e Bejrutit, ku mbetën të…

BB: Tërmeti dhe COVID-19 çojnë varfërinë 8 vite pas

Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit 2019 rriti varfërinë subjektive (perceptimi që ka një person për situatën…

Të rinjtë profesionistë shqiptarë po bëhen milionerë nga puna online për të huajt

Dorian H. është një i ri shqiptar i cili ka fituar deri më tani 200 mijë…

Perspektiva ekonomike shumë e pasigurt, Banka Botërore ul parashikimin e rritjes globale për vitin 2021

Banka Botërore (BB) e uli sot parashikimin e saj të rritjes globale për 2021, duke e…

“Qeveria dështoi me mësimin online” PD: 18 milionë euro në 7 vjet për dixhitalizimin janë zhdukur

Ish-deputeti i PD-së Endri Hasa përmes një deklarate nga selia blu, tha sot se qeveria Rama…

Qeveria e Kosovës pritet t’i ndajë edhe 182 milionë për bizneset

Edhe 182 milionë euro për biznese nga qeveria e Kosovës. Mbi 182 milionë euro ka paraparë…

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Kosova është furnizuar me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronaviusit. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka…

Ministri Zemaj paralajmëron sërish ashpërsimin e masave

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja anit-covid në Kosovë. Shkak i rritjes së numrit…

Pse organizatat ndërkombëtare bëjnë thirrje që shkollat të qëndrojnë të hapura gjatë pandemisë?

Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), Fondi i Kombeve të Bashkuara…

Ja pse organizatat ndërkombëtare bëjnë thirrje që shkollat të qëndrojnë të hapura gjatë pandemisë

Pse organizatat ndërkombëtare bëjnë thirrje që shkollat të qëndrojnë të hapura gjatë pandemisë? Organizata e Kombeve…