Home / Tag Archives: berishes

Tag Archives: berishes

Ky grim e ka ndyshuar fytyrën e Adelina Berishës

Adelina Berisha është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Pos për këngët e saj të suksesshme ajo shquhet edhe si njëra ndër femrat më seksi të skenës sonë, shkruan ORAinfo. Adelina është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto ku na tregon që sapo ka dal nga frizerka. E grimosur me shije, Adelina shfaqet super joshëse. /ORAinfo/

Read More »

Kjo është kërkesa e Valon Berishës pas barazimit me Ishujt Faroe

Valon Berisha është deklaruar pas barazimit me Ishujt Faroe në Ligën e Kombeve. Ai ka thënë se ata mund të bënin më shumë, mirëpo ka shtuar se Kosova është në vendin e parë. “Kemi udhëtuar për fitore, por në fund ishte e rëndësishme që arritëm të marrim një pikë pasi edhe kundërshtarët tjerë barazuan. Jemi të parët në grup, vazhdojmë. Ishte e vështirë, ata u mbrojtën mirë dhe i përgëzoj për këtë”, ka thënë Berisha pas ndeshjes, raporton lajmi. “Nuk duhet të harrojmë se jemi të parët në grup, ndeshjet si mysafir janë të vështira, por edhe fusha me bari artificial nuk ishte e mirë për ne”. “Për mua ishte 90 minutëshi i parë pas katër muajve, por fizikisht ende nuk jam 100 për qind, por me punë do të përmirësohem”, ka shtuar më tej mesfushori kosovar. Kujtojmë se Kosova është lidere e Grupit D, Liga 3 në Ligën e Kombeve me 8 pikë, e ndjekur nga pas prej Azerbajxhanit me gjashtë pikë.

Read More »

Berishës shënon gol në Europa Ligë

Vëllai i mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha, Veton Berisha ka shënuar sot golin e parë në ndeshjen kundër Rangers. Berisha ka shënuar në minutën e 41’të pas një kundërsulmi të Rapid Wien për të kaluar të parët në epërsi kundër skuadrës së Steven Gerard. Por, festimi i austrikëve zgjati vetëm 2 minuta pasi që në minutën e 43, Morelos shënon për të barazuar rezultatin. Ndryshe, Vetoni për dallim nga Valoni luan për Kombëtaren e Norvegjisë, kurse Valoni për atë te Kosovës.

Read More »

Zbulohen motivet që dyshohet se ia morën jetën Sefer Berishës

Në rrethana të panjohura, 57-vjeçari Sefer Berisha, para dy muajsh u gjet pa shenja jete në veturën e tij, në malin e fshatit Lladrovc të Malishevës. Policia kishte kontatuar se ai u vra me armë zjarri por nuk kishin rënë në gjurmët e dorasit. Sot, është arrestuar e dyshuara kryesore, bëhet fjalë për gruan me inicialet N. Rr., 51-vjeçare. Policia ka konfirmuar për Gazetën Express se vrasja dyshohet të ketë ndodhë për motive të ulëta. “Ngjarja dyshohet se ka ndodhë për motive të ulëta”, tha Lirije Podrimaj, zyrtare për informim në Policinë e Gjakovës. Familjarët kishin deklaruar se ai nuk kishte probleme me askënd dhe momentin kur kishte dalë nga shtëpia kishte thënë se po shkonte te doktori i dhëmbëve. Por më pas familja kishte marrë lajmin për vdekjen e tij. Sidoqoftë, gjatë ditës së sotme është arrestuar gruaja që dyshohet se ia mori jetën atij. “Po ashtu në cilësi të provës materiale është gjetur dhe është konfiskuar arma e zjarrit me të cilën dyshohet se është kryer vepra. Me ..

Read More »

Sa mirë po i punon fotoshopi Adelina Berishës!

Adelina Berisha asnjëherë nuk do t’i ndahet Photoshop-it. Madje ajo e ka bërë këtë program pjesë të pandashme të vetes. Kjo gjë vërtet thuajse në çdo fotografi të saj, sidomos kur ato realizohen në këmbë,e ajo zgjat këmbët sikur është ndonjë femër shumë e gjatë, transmeton Indeksonline. Kushdo që spaku njëherë e ka parë LIVE këngëtaren e di se ajo ka një shtat shumë të shkurtër, e që fotografitë e saj qëndrojnë larg realitetit. Kësisoj ngjasojnë edhe buzët të cilat duket se i ka fryrë jashtë mase.

Read More »

Reja e Sali Berishës shfaqet provokuese, ekspozon të pasmet në bikini

Nusja e djalit të Sali Berishës, Shkëlzenit, Armina Mevlani, po shndërrohet në një ikonë stili në Shqipëri. Ajo është shfaqur në rrjetin social InstaStory teksa duket thjeshtë, por tejet bukur, transmeton ORAinfo. Armina është një femër plot sharm e stil, e këtë e dëshmon në ҫdo postim apo fotografi të saj. Sot ajo ka postuar një fotografi duke ekspozuar të pasmet e saj. Kaq joshëse shfaqet ajo. /ORAinfo/

Read More »

Milaim Zeka zbulon prapaskenat rreth Thaçit, Veselit dhe Sali Berishës

Në përplasjen e fundit që ka karakterizuar ditën e sotme, në mes të presidentit kosovarë Hashim Thaçi dhe ish kryeministrit shqiptar Sali Berishës, është përfshirë edhe deputeti i NISMA-së, Milaim Zeka. Ai ka thënë se të gjitha akuzat që Thaçi i bëri për Sali Berishën janë të vërteta, shkruan GazetaBlic. Mirëpo, sipas tij, Thaçi dhe Kadri Veseli, gjithashtu kanë qenë të arrestuar në Tiranë, por siç ka thënë ai, presidenti ka harruar ta përmend këtë fakt. Zeka ka thënë se është i bindur që Sali Berisha nuk do ta kalojë në heshtje këtë akuzë të Thaçit, dhe se ai do të lëshoj “raketa” kundër presidentit të Kosovës.Ky është reagimi i plotë i Zekes.E verteta e Thaçit per Berishen Po çka nuk tha Presidenti?!Krejte ato qe i tha Presidenti Thaçi per Sali Berishen jane te verteta. Mirepo çuditerisht “harron” me permend qe edhe ai vet ka qene i arrestuar ne Tirane. Edhe Kadri Veseli.Po pse asnje fjale per relacionet e Berishes me Bukoshin? Pse asnje fjale edhe per disa te kampit socialist te..

Read More »

“Dikur e kërcënonte Rugovën, sot Thaçi flet në emër të tij kundër Berishës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka dhënë sot një deklaratë për Ibrahim Rugovën dhe Sali Berishën, e që ka ngjallur reagime të shumta. Thaci ka thënë se sa ishte presidenti historik, Rugova gjallë, e ka penguar ardhjen e Berishës në Kosovë. Për këtë ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri. Ai ka thënë se është e pandershme që presidenti Thaçi të flas për Rugovën. “Është shumë e pandershme, e padrejtë dhe e papranueshme që ai me fol e me na treguar se cka ka menduar apo si ka vepruar Presidenti historik Ibrahim Rugova. Më së paku kanë të drejtë ata që për të gjallë të tij,para, gjatë luftës dhe pas çlirimit të Kosovës e kanë penguar, fyer, kërcënuar, por asnjëherë nuk kanë mundur ta ndalin dhe ta frikësojnë”, ka theksuar Beqiri. Përkundrazi, sipas tij, dikush edhe sot vuan nga vogëlsia e Thacit karshi madhështisë së Rugovës. “Nuk ia bëj avokatin askujt, as Sali Berishes, ai sigurisht do të flas vet, por nuk duhet luajtur Prokurorin që fshihet mbi 25 vite, e tani..

Read More »