Thirrja e BIK-ut për besimtarët: Ata që janë të infektuar me COVID-19 të mos i frekuentojnë xhamitë

BIK thirrje besimtarëve: Ata që janë të infektuar me COVID-19 të mos i frekuentojnë xhamitë. Sipas…

BIK-u njofton për fillimin e Ramazanit më 13 prill

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë dhe të gjithë opinionin e gjerë se…

A e prish agjërimin vaksina anti-Covid, flet Naim Tërnava

Naim Tërnava tregon nëse vaksina kundër Covid-19 prish agjërimin. Në Kosovë po vazhdon vaksinimi kundër Covid-19.…

BIK-u thotë se nuk po i shkelin mast antiCovid: Më shumë se 10 persona janë të lejuar në xhami

BIK-u: Nuk po i shkelim masat, më shumë se 10 persona janë të lejuar në xhami.…

“Vota për VV hallall”: Flasin nga BIK për shpërndarjen e afisheve me mesazhe nga Kurani

“Vota për VV hallall”, shpërndahen afishe me mesazhe nga Kurani, flasin nga BIK. Në Facebook po…

Reagon edhe Ahmeti për varrimin e gruas serbe: Ideja ishte që të falënderohet BIK-u për tolerancën

Ahmeti flet sërish për varrimin e gruas serbe. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar dhe…

Nuk e kishte askend, BIK-u e varrosi gruan që vdiq në Shtëpinë e Pleqve

BIK-u e varrosi gruan serbe që vdiq në Shtëpinë e Pleqve. Bashkësia Islame e Kosovës, në…

Vdes nga koronavirusi hoxha i njohur kosovar

Ndërron jetë nga koronavirusi hoxha kosovar. Bashkësia Islame e Kosovës njofton për vdekjen e hoxhës Hajrullah…

Nuk lahen personat që vdesin nga COVID-19

Personat që vdesin nga COVID-19 nuk lahen – Si e presin qytetarët e çka thonë nga…

BIK: Terrori nuk ka fe, por ka ideologji që ne nuk duhet pranuar e heshtur para tij

Pas sulmit të mbrëmshëm në Vjenë të Austrisë, i cili tronditi mbarë botën, vjen edhe reagimi…

Faljen e Xhumasë në Bllacë e siguroi Policia

Policia siguroi faljen e Xhumasë në Bllacë. Banorët e fshatit Bllacë të Suharekës sot e falën…

Vdes hoxha i njohur kosovar, ky është njoftimi nga BIK

BIK njofton për vdekjen e Mulla Musa Ahmet Gërgurit. Bashkësia Islame e Kosovës njofton se sot…