Kamioni godet autobusin, 11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 11 persona kanë mbetur të vrarë e 19 të tjerë janë plagosur pasi një…

Inaugurimi/ Biden iu kërkon falje ushtarëve që fjetën në parkingje, Zonja e Parë iu dërgon biskota

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden i ka kërkuar falje disa prej anëtarëve të Gardës Kombëtare që…

Miratohet paketa për të mbështetur Shqipërinë për pandeminë, BE akordon 103.3 mln euro për rikuperimin ekonomik

Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë 103.3 milionë euro për rikuperimin ekonomik, duke marrë shkas nga…

Yuri Kim apel për aplikimet në BKH: Kjo është një mundësi për të bërë një ndryshim!

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka bërë sërish thirrje për ata që duan të bëhen hetues…

FBI-ja shqiptare hap garën për hetues, do kenë statusin e oficerit të policisë gjyqësore

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka shpallur konkursin për hetues të…

Yuri Kim lë pas pushimet, ‘kokë më kokë’ me Arben Krajën dhe Aida Hajnaj, zbardhen arsyet e takimit

Drejtuesja e Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj dhe drejtuesi i SPAK, Arben Kraja kanë pritur…

​Marrëveshja me Greqinë, emrat e ekipit negociator që duhet të largohen

Qeveria shqiptare duhet të rikompozojë grupin negociator për një marrëveshje të re detare me Greqinë. Nga…

Ambasada e SHBA: Aida Hajnaj drejtuese e BKH-së, hap drejt drejtësisë që shqiptarët meritojnë

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një lajmërimi bën me dije se zonja Aida Hajnaj…