Vdekja e Prince Philip, Haradinaj ngushëllon familjen mbretërore në Angli

Haradinaj ngushëllon familjen mbretërore në Angli pas vdekjes së Princit Philip. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë…

E thotë raporti i Zbulimit Amerikan: Ja kush janë sfidat madhore për botën në 20 vitet e ardhshme

Bota që vazhdon të luftojë pandeminë dhe të përballet me sfidat e sistemeve dhe institucioneve të…

Për të gjithë artdashësit, Franca ka një lajm të mirë

Muzeu i Luvrit sapo ka nxjerrë të gjithë koleksionin e tij të artit në internet, duke…

Rusia prodhon vaksinën e parë në botë anti-Covid për kafshët

Rusia njoftoi ditën e sotme se ka prodhuar vaksinën e parë në botë kundër koronavirusit për…

Gjykata detyron qeverinë holandeze të heq orën policore natën

Një gjykatë holandeze urdhëroi sot qeverinë të heqë menjëherë ndalimin e trafikut gjatë natës, si masë…

Avokatët e Rexhepit Selimit dorëzojnë një parashtresë në Gjykatën Speciale

Avokatët e Selimit kanë një kërkesë për Gjykatën Speciales. Ekipi mbrojtës i ish-inspektorit të përgjithshëm të…

Historia e aeroplanit më të sigurt në botë, me të udhëtoi Presidenti amerikan (Video)

Presidenti i parë në botë që ka udhëtuar me aeroplan nëpër botë ka qenë presidenti amerikan…

Eksperti i njohur: Sa përqind e popullatës duhet vaksinuar për të fituar luftën me pandeminë

“Deri në muajt e verës, mendoj se do të kemi vaksina kundër COVID-19 për 60 deri…

Hera e parë në historinë e vendit, shtesa natyrore e popullsisë ishte negative në 2020-n

Me vdekjet që arritën në nivele rekord në 2020-s, si rrjedhojë e pasojave fatale të pandemisë…

Vdekjet në SHBA nga COVID-19, tejkaluan ato të Luftës së Dytë Botërore

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dje regjistruan 4 229 vdekje të shkaktuara nga koronavirusi, i cili…

15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Bëhen 15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës. Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit…

“Jam i dëshpëruar”, i moshuari telefonon karabinierët: S’më mungon asgjë, vetëm një person për të shkëmbyer urimet e Krishtlindjes. A mund të vijë dikush

“Përshëndetje, emri im është Malavolti Fiorenzo, jam 94 vjeç dhe jam vetëm në shtëpi, nuk më…