Luftë miliarderësh/ Elon Musk sulmon Bill Gates, postimi që fshiu menjëherë (Foto)

Drejtori ekzekutiv i Tesla, Elon Musk, përdori një karikaturë politike anti-vaksinë për të bërë një goditje…

Elon Musk deklaron: Tani mund të blini një Tesla me Bitcoin

Themeluesi i Teslas, Elon Musk, gjatë këtyre muajve të fundit ka promovuar kiptomonedhën, pasi Bitcoin arriti…

Nëse nuk jeni të kënaqur me atë që po bëni tani, ky miliarder po kërkon persona për në Hënë

Nëse nuk jeni i kënaqur me atë që jeni duke bërë tani, mund të provoni të…

Miliarderi japonez kërkon 8 bashkudhëtarë për udhëtimin në Hënë, dy kushtet që duhet të plotësojnë kandidatët

Miliarderi japonez, Yusaku Maezaëa është vënë në kërkim të tetë bashkudhëtarëve, që do t’i bashkohen si…

Grimes beats Elon Musk at his own game as she nets $5.8m in 20 minutes selling crypto-artwork

Grimes is making it rain in the digital art market (Picture: Getty Images) Grimes has truly…

Azealia Banks ‘dumps’ fiance days after announcing engagement – and she’s keeping the ring

Azealia Banks has dumped her new fiance (Picture: @azealiabanks, Instagram) Azealia Banks has abruptly dumped her…

Bie pasuria e Elon Musk, Jeff Bezos merr sërish fronin si njeriu më i pasur në botë

Shefi i Tesla-s, Elon Musk, sërish ka humbur titullin e personit më të pasur në botë,…

“Përplasje” miliarderësh/ Bill Gates tregon pse është kundër “ëndrrave” të Musk dhe Bezos

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, nuk ka të njëjtat ambicie me ato të Elon Muskut,…

Fitimet e 10 personave në botë “mund të blejnë vaksina për të gjithë”, pasuria iu rrit me 540 mld dollarë

Pasuria e kombinuar e dhjetë personave në botë është rritur për 540 miliardë dollarë gjatë pandemisë…

Lëshohen 60 satelitë të tjerë në atmosferë

Lëshohen në atmosferë 60 satelitë të tjerë Starlink. Kështu projekti i Elon Musk për internetin global,…

Ky është njeriu më i pasur në botë aktualisht

Elon Musk është njëriu më i pasur në botë. Elon Musk është bërë personi më i…

Nuk e besonte virusin, infektohet me Covid-19 miliarderi, kjo është gjendja e tij

Infektohet me Covid-19 miliarderi Elon Musk. Kreu i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk pranoi se me…