Tërmeti i frikshëm në Turqi! I moshuari nxirret i gjallë nga rrënojat pas 34 orësh

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir të Turqisë u rrit në 58, njoftoi presidenti…

Shkon në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti në izmir

Arrin në 35 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir. Ka arritur në 35 numri i…

Turqia raporton 1.502 raste të reja me COVID-19

Turqia gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 1.502 raste të tjera të coronavirusit të ri…

Ekspertët turq ngrenë alarmin për rrezikun e virusit, si pasojë e traditave gjatë Kurban Bajramit

E premtja do të shënojë fillimin e Kurban Bajramit, për qindra miliona myslimanë në të gjithë…

Turqi, numri i të shëruarve nga Covid-19 arrin në mbi 202 mijë

Mesatarisht 1.000 pacientë në Turqi shërohen nga koronavirusi çdo ditë dhe pothuajse po aq raste të…

Situatë e rëndë në Turqi, këto janë shifrat e fundit të koronavirusit

Afër 200.000 të prekur me koronavirus në Turqi. Turqia konfirmoi sot 1.293 raste të reja të…