Programi ‘lente falas’/ Rama: Afro 2000 gjyshër do të kenë një Vit të Ri të gëzuar

Kryeministri Edi Rama ka promovuar programin ‘lente falas’. Me anë të një postimi në profilin e…

Librat falas deri në klasën e 7-të, Rama: Në vend të xhunglës së korrupsionit, sot nxënësit marrin botime të Oxford, Pearson e Cambridge

Kryeministri Edi Rama ka thënë se sot tashmë janë realitet librat falas për shkak se me…

Kriza në kufi/ Meta thirrje qeverisë: Qëndrojini pranë qytetarëve, realizojani falas dhe në vendin ku ndodhen tamponët për COVID-19

Presidenti Ilir Meta në ditën e 5-të të krizës në kufirin me Greqinë, saktësisht në Pikat…