Home / Tag Archives: fanelle

Tag Archives: fanelle

Vendimin do ta marrë Giampaolo

Vendimin do ta marrë Giampaolo

Në dy sezonet e fundit, Kessie ka qenë lojtari më i përdorur në Milan, por e ardhmja e tij me kuqezinjtë mbetet e pasigurt. Për të mbledhur fonde, Kessie mund të shitet të një klub tjetër. Sidoqoftë, menaxhmenti i Milan dëshiron t’i jap kohë trajnerit Giampaolo për të vlerësuar lojtarin …

Read More »

Këtë fanellë do ta vesh Hysaj

Këtë fanellë do ta vesh Hysaj

Roma, thuhet se janë në bisedime për të zëvendësuar Rick Karsdorp me Elseid Hysajn të Napolit. Sipas Nicolo Schira e Gazzetta dello Sport, negociatat janë duke u zhvilluar mes përfaqësuesve të Romës dhe Elseidit, përcjell ORAinfo. Shqiptari është i lirë të lërë San Paolo për çmimin e duhur këtë verë, …

Read More »

Bëhet “nami”, ja cilën fanellë do ta vesh Asensio

Juventusi vazhdon të jetë i lidhur me transferim të Marco Asensio të Real Madridit megjithatë, ata përballen me konkurrencë tjetër nga Serie A. Sipas As në Spanjë, rivalët e bardhezinjtë, Inter, tashmë kanë dërguar një ofertë për Real Madridin për lojtarin. Thuhet se oferta tejkalon 100 milionë euro, por Los …

Read More »

Po e kërkojnë shumë skuadra, ja cilën fanellë do ta vesh Lozano

Lozano do të përfundojë në Seria A. Manchester United nuk do të mundet t transferojë yllin e Meksikës, Hirving Loazano, pas avancimit të marrëveshjes për t’u bashkuar me Napoli, siç raportohet nga Corriere dello Sport,përcjell ORAinfo. 23-vjeçari ishte lakmuar nga United pasi ata duket se do të nisin fushatën e …

Read More »

Përfundon gjithçka, këtë fanellë do ta vesh Jovic

Reali me shumë gjasë do ta transferojë yllin e Frankfurtit, sulmuesin Jovic. Luka Jovic është kthyer në sulmuesin më të dëshiruar nga klubet më të mëdha të Europës edhe pse është vetëm 21 vjeç, por ka arritur të shënojë 17 gola në 28 ndeshje këtë sezon. Informacionet më të fundit …

Read More »

U kry ! Këtë fanellë do ta vesh Varane

Ai nuk do të largohet nga Reali. Zinedine Zidane ka hedhur poshtë lajmet se Raphael Varane mund të largohet nga Real Madrid këtë verë përcjell ORAinfo. “Nuk mund ta imagjinoj një të ardhme pa Varane dhe nuk dua”, tha Zidane. “Ai është një lojtar i ri, ai ka qenë këtu …

Read More »

U KRY! Këtë fanellë do ta vesh Rakitic

Është vendosur e ardhmja e Ivan Rakitic. Mesfushori kroat, Ivan Rakitiq, ka thënë se nuk dëshiron të largohet nga Barcelona. Ai i ka bërë këto komente pavarësisht faktit se kësaj skuadre i është bashkuar edhe mesfushori tjetër holandez, Frenkie de Jong, shkruan Goal. Më parë është raportuar se disa klube të mëdha europiane janë të interesuara që të nënshkruajnë kontratë me futbollistin Rakitiq, mirëpo ai ka thënë se nuk dëshiron të largohet nga skuadra katalunase.

Read More »

U kry! Këtë fanellë do ta vesh Hazard

Tani është e mundur që Eden Hazard të qëndrojë në Chelsea. Ishte menduar se sezonin e ardhshëm, ai të bashkohet me Real Madridin në afatin kalimtar të verës të Premier League, raporton Marca përcjell ORAinfo. Por, gjërat si duket kanë ndryshuar pasi që ekipi anglez nuk mund të nënshkruajë një zëvendësim deri në verën e vitit 2020 për të, kështu që Chelsea nuk do të lejojë shitjen e yllit të Belgjikës./ORAinfo/

Read More »