Nuk ndalet, Nisma e Limajt bën dhjetëra punësime me kontrata mbi vepër në MT

Nisma e Limajt bën dhjetëra punësime me kontrata mbi vepër në Ministrinë e Tregtisë Dhjetëra punësime…

Valdete Bajrami largohet nga Nisma

Fatmir Limajn e braktisë edhe një ish-deputete, dorëhiqet nga NISMA Valdete Dushica-Bajrami nga sot nuk do…

Haxhi Shala nuk e kalon pragun as në AAK

Haxhi Shalën e ndjek tersi, nuk e kalon pragun as në AAK. Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate…

Fatmir Limaj e humb edhe Malishevën, Vetëvendosje shënon fitore me votat e diasporës

Në Qendrën e numërimit të Rezultateve, po vazhdon numërimi i votave me poste. Të ndara në…

Dështoi të bëhet deputet, Zafir Berisha i kthehet fesë

Zyrtari i NISMA-s së Fatmir Limajt, Zafir Berisha, nuk ka arritur të futet në Kuvend si…

Rezultatet e fundit të zgjedhjeve, LDK pëson edhe një rënie

Po vazhdon numërimi i votive të zgjedhjeve të djeshme në Kosovë. Kur janë numëruar 99,72% të…

Ndodhi edhe kjo! NISMA pa e kaluar pragun e ka fituar një komunë, LDK-ja asnjë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në zgjedhjet e djeshme duke mos fituar…

Fatmir Limajt nuk i doli parashikimi, Nisma mbetet larg nën prag

KQZ drejt përfundimit të numërimit, Nisma zyrtarisht nuk e kalon pragun. Partia e Fatmir Limajt tashmë…

Malisheva nuk është më bastion i Nismës

Lëvizja Vetëvendosje është duke prirë edhe në Malishevën e Fatmir Limajt. Nga 19,38 për qind të…

Lladrovci i kthen përgjigje Limajt e Sherifit: Të vërtetat që i kam thënë, nuk kontestohen!

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, nëpërmjet një postimi, i është përgjigjur Fatmir Limajt dhe…

Në ditën e parë të fushatës, Nisma shkel masat anti-COVID

Në ditën e parë të fushatës zgjedhore partitë kanë vazhduar të shkelin masat anti-COVID, njëjtë siç…

Sondazhi i mediumit të Baton Haxhiut: Nisma e Fatmir Limajt nuk e kalon pragu

12 ditë para zgjedhjeve në vendin tonë, po vazhdojnë të bëhen sondazhe të ndryshme. Sondazhi i…