Home / Tag Archives: femijeve

Tag Archives: femijeve

Paris Hilton reagon për ndarjen e fëmijëve nga prindërit në kufirin SHBA-Meksikë

Paris Hilton kishte votuar për Presidentin Donald Trump, mirëpo tani ka drejtuar disa kritika ndaj tij. Përderisa ishte duke dalë nga “Delilah” ditën mërkurë, ajo ka reaguar në lidhje me politikat e Trump për ndarjen e fëmijëve nga prindërit në kufirin me Meksikën. “Një gjë e tillë nuk është humane. Asnjë fëmijë nuk duhet të trajtohet në këtë mënyrë. Ndjehem e neveritur”. Trump është mik mjaft i afërt i familjes së Paris Hilton. The post Paris Hilton reagon për ndarjen e fëmijëve nga prindërit në kufirin SHBA-Meksikë appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Angelina Jolie dhe Brad Pitt në konflikt për pjesëmarrjen e fëmijëve në filma

Angelina Jolie është duke qëndruar në Londër për të xhiruar pjesë nga filmi ‘Maleficent 2’ me Ellen Fanning dhe Michelle Pfeiffer. Por, aktorja 42 vjeçare përveç pjesëmarrjes së saj ka dëshiruar që edhe dy fëmijët e saj vajza Shiloh dhe djali Knox të bëhen pjesë e filmi të Disney, vajzen e tyre Vivienne ishte paraqitur në pjesën e parë të filmit i cili u shfaq në vitin 2014. Një gjë e tillë e ka kundërshtuar ish bashkëshorti i saj, aktori Brad Pitt, i cili nuk pranoi t’i lejonte të dy fëmijët të merrnin pjesë në atë që kishte qenë një shtytje e shëmtuar dhe e vazhdueshme e kujdestarisë që rrjedh nga paraqitja e divorcit të saj në shtator 2016. “Ai refuzon që ta nënshkruaj projektin në të cilin do të përfshihen Shiloh dhe Knox për xhirimet e Maleficent 2”, tha një burim i afërt me aktorin. Ish çifti i famshëm janë prindër të gjashtë fëmijëve, tre nga të cilët janë biologjikë ndërsa tre janë të adoptuar. Dyshja janë në konflikt për kujdestari të fëmijëve ndërsa sipas burimeve të afë..

Read More »

Një nënë si Edona Llaloshi, ja si ua bën qefin fëmijëve

Këngëtarja e njohur shqiptare, Edona Llalloshi është shumë e lidhur me familjen e saj dhe përkujdeset shumë për ta. Këtë e vërejmë sa herë ajo i përmend në intervista dhe publikon imazhe me ta në rrjetet sociale, transmeton Indeksonline. Së fundi, atë e shohim së bashku me dy fëmijët e saj ku edhe të gjithë adhuruesve të saj u uron mirëmëngjesi. Ndryshe, Edona ka vite e martuar dhe është nënë e këtyre dy fëmijëve.

Read More »

Botërori i fëmijëve, fiton skuadra “Shimpanze”, pjesë edhe një shqiptare

Në Moskë është zhvilluar finalja e “Futboll për miqësi” ku fitues ka dalë ekipi i quajtur “Shimpanze”. 32 ekipe me fëmijë nga 211 vende dhe rajone të botës përjetuan një eksperiencë të rrallë në Rusi. Për disa ditë me radhë, ata zhvilluan ndeshje futbolli mes tyre. Në fund të turneut disa ditor sigurisht që do të kishte një fitues. Ekipet mbanin të gjithë emrat e kafshëve më të rrezikuar për t’u zhdukur sot në botë. Në secilin ekip ishin 6 fëmijë me kombësi të ndryshme. Skuadra fituese, “Shimpanze”, kishte në përbërjen e saj lojtarë nga Dominika, Kolumbia, Malavia, Benini, Republika Demokratike e Kongos, St Kitts dhe Nevis si edhe trajner një i ri nga Rusia. Ekipi fitues, në fazën e parë, gjendej në të njëjtin grup ku luante edhe skuadra pjesë e të cilës ishte Megi Jata, vajza 12-vjeçare që përfaqësoi vendin tonë në këtë program social të Gazprom. Në ndeshjen mes tyre “Shimpanze” fitoi me një rezultat të thellë. Në fund të turneut ishin ata që triumfuan mbi të gjitha ekipet e tjera..

Read More »

Learta befason me pamjen, bën një frizurë të fëmijëve

Reja e Shyhrete Behlulit më shumë se edhe shumë këngëtarja të tjera te skenës popullore është komentuar për pamjen e saj. Ajo shumë herë është bërë edhe model për shumë nuse të reja të sapomartuara qoftë me veshje apo edhe me frizurë, përcjell ORAinfo. Është në pushime prandaj edhe po provon stile të reja të pamjes. Së fundi ka befasuar me një frizurë të ngjashme me atë që bëjnë vajzat e vogla, por edhe në këtë stil ajo po duket kaq e bukur./ORAinfo/

Read More »

Ushtron dhunë ndaj fëmijëve dhe i braktisë ata në natën Bajramit

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër në rrugën “Bill Clinton” në Prishtinë, e cila dyshohet se ka braktisur fëmijët e saj. Policia njofton përmes raportit 24-orësh se është arrestuar e dyshuara femër K-Rome pasi që e njëjta dyshohet se ka keqtrajtuar dhe braktisur fëmijët e saj viktimat tri femra dhe dy meshkuj K-Romë nga mosha 10 vjeçare deri në 1 vjet,. Me vendim të prokurorit publik e dyshuara është liruar ne procedurë te rregullt”, thuhet në raport të policisë.

Read More »

Ora News – Burri që vrau gruan u kërkon ndjesë fëmijëve: I lashë mes katër rrugëve

Subscribe në Ora News këtu Gjykata e Durrësit la në burg pa afat Çlirim Shahollin, 42 vjeçarin që të premten vrau me sende të forta bashkëshoerten e tij, Ardjanën. Në seancën për masën e sigurisë, ai shfaqi pendesë duke i kërkuar falje 6 fëmijëve që siç tha i la në mes të rrugës për shkak të një veprimi që e cilësoi momental dhe aksidental. “Nuk kisha për qëllim të vrisja bashkëshorten. Gjithçka ishte momentale dhe aksidentale. Jam penduar për veprimin tim. U kërkoj falje fëmijëve dhe gjithë familjarëve për këtë gabim fatal. Nuk di çfarë të them, të vendosë drejtësia. Më vjen shumë keq që lashë fëmijët jetim, mes katër rrugëve” Shaholli u lut ta besonin që ai vetëm sa e kishte shtyrë dhe viktima ishte rrëzuar në dysheme ku dhe përplasi kokën, por gjykata mori parasysh kërkesën e prokurorisë për arrest me burg. Për më shumë lexoni në: The post Ora News – Burri që vrau gruan u kërkon ndjesë fëmijëve: I lashë mes katër rrugëve appeared first on ABC24.AL.

Read More »

STOP dhunës ndaj fëmijëve

STOP dhunës ndaj fëmijëve Pershendetje miq pasi te keni ndjekur videon ju ftoj te beni Subscribe dhe tek 🔔 per te pasur njoftimet më të fundit. Subscribe Këtu —- Credits: The post STOP dhunës ndaj fëmijëve appeared first on ABC24.AL.

Read More »

48 -vjeçari qëllon me thikë gruan në sy të fëmijëve

Një shqiptar 48 vjeçar ka plagosur me thikën e kuzhinës bashkëshorten e tij 28-vjeçare në qytetin e Piacencës në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në sy të dy fëmijëve te çiftit, pas një sherri mes tyre, ku burri ka rrëmbyer thikën dhe ka qëlluar gruan e tij. Kanë qenë fqinjët ata që kanë njoftuar policinë pas britmave që kanë dëgjuar. Shqiptarja 28-vjeçare ka marrë plagë të shumta në trup, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po kurohet në spital. Policia ka arrestuar 48-vjeçarin shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ndërsa thuhet se ai ka qënë në gjendje të dehur. Dy fëmijët e mitur janë dërguar tek një i afërm i çiftit për t’u kujdesur. Policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes, transmeton syri.net.

Read More »

Aguilera shqetësohet për reagimin e fëmijëve kur…

Këngëtarja Christina Aguliera ka pranuar gjatë një interviste se është e shqetësuar rreth faktit se çfarë do të mendojnë fëmijët e saj kur të rriten, në momentin që do të shohin klipin e këngës së saj “Dirty” të realizuar në vitin 2002. Megjithatë ajo tha se në videot e saj është përpjekur të japë gjithnjë një mesazh. Aguilera shpjegoi më tej se nuk pendohet sa i përket mënyrës sesi e shpreh feminilitetin. Ajo theksoi se vajza e saj mund të zgjedhë një mënyrë tjetër për ta shprehur veten kur të rritet. “Ajo çfarë mund të jetë korrekte për mua, mund të mos jetë për vajzën time. Por ajo është mënyra sesi unë ndihem e fuqizuar dhe e fortë në trupin tim. Pikërisht në këtë mënyrë ndihesha kur isha 21 vjeç”-është shprehur këngëtarja. Përgatiti: J.K The post Aguilera shqetësohet për reagimin e fëmijëve kur… appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »