Hoti mban mbledhje me ministrat, Qeveria jep detaje

Qeveria në detyrë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 70-të me radhë, derisa, për vendimet që…

Ministri Zemaj del nga komisioni ku ishte duke raportuar: Nuk jam këtu për “spektakle”

Zemaj del nga komisioni ku ishte duke raportuar: Nuk jam këtu për “spektakle”. Ministri i Shëndetësisë,…

Çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e ditëd. Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton të gjeturat e…

Mblidhen sot pesë komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës do të mblidhen sot pesë komisione parlamentare. Komisioni për Çështje të Sigurisë…

Çështja e të pagjeturve sërish sot në Kuvend

Seanca e Kuvendit të Kosovës e ndërprerë të premten do të vazhdoj sot. Në rend dite…

Si funksionoi procesi i transfereve të 2 milionëeurove nga Thesari

U vodhën tepër lehtë 2 milionë euro nga Thesari, por si funksionon procesi i transfereve. Kosova…

Zhdukja e 2 mln eurove, ministrja e Financave kosovare: Transferimi ishte sulm kibernetik

Ministrja e Financave në Qeverinë e Kosovës, Hykmete Bajrami deklaroi se transferimi i mbi 2 milionë…

Këto zhvillime pritet të ndodhin sot në Kosovë

Ngjarje e ditës së sotme. Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti viziton Ministrinë e Shëndetësisë. (Ministria e…

Mungon ministrja Bajrami, dështon shqyrtimi i raportit vjetor të auditimit

Dështon shqyrtimi i raportit vjetor të auditimit, mungon ministrja Bajrami. Mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrje të…

VV: Qeveria të raportojë për marrëveshjen e Uashingtonit në disa komisione parlamentare

VV vazhdon ta akuzojë qeverinë për marrëveshjen në Uashington. Deputetë të VV’së kanë kërkuar raportim urgjent…