Pas Gjermanisë, edhe Italia drejt izolimit nga koronavirusi, çfarë pritet të ndodhë për festat e fundvitit

Italia po konsideron vendosjen e kufizimeve më të rrepta kundër pandemisë gjatë festave të Krishtlindjes dhe…

Italia ndalon festimet e Vitit të Ri në ambientet e jashtme, ja çfarë deklaron ministri Boccia

Italianët do të duhet ta festojnë Vitin e Ri në ambiente të mbyllura, paralajmëroi sot ministri…