Oriz me perime

Përbërësit: 2 gota oriz 1 qepë 2 thelpinj hudhre 2 speca 2 karrota 2 domate 3…

Këto janë kushtet e Xhavit Halitit për Vetëvendosjen në lidhje me çështjen e Presidentit

Çështja e presidentit, këto janë kushtet e Xhavit Halitit për VV-në. Deputeti i zgjedhur në zgjedhjet…

Infektologu kosovar thotë se vala e dytë e koronavirusit ka filluar, propozon masa mbrojtëse por jo karantinim

Infektologu Ilir Tolaj, thotë se në Kosovë ka filluar vala e dytë e koronavirusit. Ai ka…

Krasniqi: Shteti dështoi në rastin e vjedhjes së 2 milionë eurove nga Thesari

Jakup Krasniqi ka folur pas vjedhjes së 2 milionë eurove nga Thesari. Krijimi i Asociacionit të…

Afro 37 milionë raste të reja me Covid-19 në botë

36 milionë e 837 mijë e 342 raste të reja janë raportuar me virusin Covid-19 në…

Rreth 36 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

35 milionë e 802 mijë e 365 persona raportohet të jenë të infektuar me virusin Covid-19…

Ahmeti: Titullin e artistit rezident do ta bëjmë pozitë të arritshme për artistët

Kryetati i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se është e pakuptueshme se si të gjitha qytetet…

Rreth 35 milionë raste me Covid-19 në botë

Ka shkuar në 34 milionë e 850 mijë e 720, numri i rasteve me Covid-19 në…

Laboratori i ri global do të bëjë krahasimin e të githa vaksinave anti-Covid-19

Grupi kryesor i emergjencave shëndetësore jofitimprurëse ka ngritur një rrjet global laboratorik për të vlerësuar të…

Policia përjashton pretendimet për përdhunim në rast të një gruaje, vdekja e së cilës shkaktoi protesta në të gjithë Indinë

Pasi vdekja së një adoleshenteje në një sulm të pretenduar nga katër burra ndezi protesta në…

Shpërthimi i Bejrutit: Libani kërkon arrestimin e pronarit dhe kapitenit të anijes

Libani ka kërkuar arrestimin e pronarit të huaj dhe kapitenit të anijes e cila solli materialin…

Vajza sekrete e ish mbretit belg fiton të drejtën për ta quajtur veten një princeshë

Vajza dikur sekrete e ish-mbretit belg Albert II ka fituar një betejë ligjore mbi të drejtat…