Home / Tag Archives: gattuso

Tag Archives: gattuso

Gattuso zbulon arsyet për dalje nga Milan

Rino Gattuso ka lënë MilanIN pas 18 muajsh. Lojtari i mëparshëm nuk arriti të ndihmojë që skuadra të kualifikohet për Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm dhe ka vendosur që ai nuk është më njeriu i duhur për të marrë ekipin përpara. Gattuso do të largohet pavarësisht se kanë …

Read More »

Arriti një fitore të madhe, Gattuso i “falet” këtij futbollisti

Gennaro Gattuso, pranon se Milani duhet të falënderojë Gianluigi Donnarumma që largoi nga problemet në fitoren 2-0 ndaj Frosinone. Rossonerët ishin gati të pësonin në pjesën e parë në San Siro, por Donnarumma shpëtoi një penallti përpara golave të shënuar nga Krzysztof Piatek dhe Suso, përcjell ORAinfo. “Ishte një lojë …

Read More »

Shkarkohet Gattuso ?!

Gattuso do të shkarkohet. AC Milan mbetet në garën për Ligën e Kampionëve, pasi ata mposhtën Fiorentina 1 – 0 të shtunën në mbrëmje, që i lë ata në vendin e 5 me 2 ndeshje ende për tu zhvilluar. Përkundër kësaj, e ardhmja e Rino Gattuso nuk është me Milanin. …

Read More »

Gattuso shfajëson veten pas humbjes nga Lazio

Gennaro Gattuso ka komentuar për humbjen e Rossonerëve kundër Lazos. “Ne luajtëm mirë në pjesën e parë, por Lazio u shfaq. Nuk po bëjmë mirë tani, të dielën do të kemi një ndeshje të vështirë kundër Torinos dhe ne duhet të ndryshojmë shpejt, tifozët e Milanit meritonin më shumë sot”, …

Read More »

Fitoi tri pikë të vlefshme, Gattuso shoko me deklaratën pas ndeshjes

Gennaro Gattuso thotë se nuk ka festuar ngjitjen e Milanit në vendin e tretë, pasi fitorja ndaj Sassuolo ishte “një hap prapa në aspektin e performancës”. Pol Lirola shënoi një gol në San Siro, por Gianluigi Donnarumma duke bërë disa mbrojtje vendimtare përcjell ORAinfo. “Unë marr rezultatet pozitive kundër Empoli, Lazio dhe Sassuolo, por ne duhet të bëjmë më mirë,” tha Gattuso për Sky Sport Italia. “Unë nuk dua të flas për lodhje, unë dua të kuptoj pse nuk jemi mjaft të mprehtë kohët e fundit. Ne luftuam kundër një kundërshtari të mirëorganizuar, bëri mirë në mbrojtje, por mund të bëjmë shumë më mirë kur jemi në top “. “Ne nuk po kalojmë një periudhë pozitive të formës për dy javët e fundit, por ne jemi ende në një pozitë të fortë. Tani është thelbësore që lojtarët, sepse këto shfaqje nuk janë mjaft të mira. “Ne po bëjmë punën e mirë vetëm në mbrojtje, por është kjo dhe ne duket paksa kaotike në zotërim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Gattuso merr një super lajm para ndeshjes me Sassuolon

Milan është duke shkëlqyer në Serie A. Klubi i Rino Gattusos ka arritur që të këndellet mirë ku nga pozita e 10-të, falë ndeshjeve të mira tani gjendet në pozitën e 4-të në zonën e Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo. Nënshkrimet e janarit me Lucas Paqueta dhe Piatek kanë ndihmuar ekipin shumë sa drejtuesit e Milan shpresojnë të vazhdojnë formën e tyre të mirë deri në fund të sezonit. Milan do të luajë kundër Sassuolo këtë javë në Serie A italiane ndërsa Hakan Calhanoglu dhe Lucas Paqueta duket se janë gati për këtë lojë. Të dy lojtarët patën lëndime të lehta në ndeshjen e fundit të Milan, por duket se gjithëçka është në rregull me lojtarët. /ORAinfo/ Lucas Paqueta Hakan Calhanoglu

Read More »

Gattuso “çartet” me këta lojtarë pas ndeshjes së mbrëmshme

Tiemoue Bakayoko dhe “Kris” Piatek janë ndër yjet e Milanit që kanë reaguar ndaj barazimit 0-0 të Rossonerëve në Coppa Italia kundër Lazios Ish-futbollsiti i Chelseat, i cili ka ardhur tek AC Milan në verën e kaluar, ka pranuar se bashkëlojtarët e tij dhe ai “nuk kanë pasur natën më të mirë në Romë përcjell ORAinfo. Rino Gattuso gjithashtu pranoi se Rossonerët bënë një hap prapa në Olimpico mbrëmë. Piatek gjithashtu ka përdorur llogarinë e tij të Instagram për të paralajmëruar Biancocelestin për përplasjen e kthimit në San Siro: “Ne do të luajmë me 12 burra”, shkroi ai në llogarinë e tij të mediave sociale./ORAinfo/

Read More »

“Çmenden”Rossonerët, Gattuso po ka probleme me këtë lojtar

Një barazim pas të gjitha pozitive për Milanin, edhe pse ndoshta mjaft i rrezikshëm duke pasur parasysh tani pritet çdo rezultat. Lajmi i keq për Milanon nuk është rezultati. Është më tepër Suso, edhe një herë praktikisht nuk ka marrë dhe shumë të largët nga ajo formë që e kishte dikur përcjell ORAinfo. Ai u vlerësua me notën 5 nga La Gazzetta dello Sport që e konsideron atë më të keq në fushë. Corriere della Sera sot në gazetat nuk ka asnjë dyshim: 25 vjeçari nga Cadiz nuk është mirë, pubalgia ndihet dhe nuk lejon që ai të stërvitet seriozisht dhe vazhdimisht po mundohet ta rigjejë veten. Një problem që e kufizon shumë, dhe që ka larguar nga ekipi i Gennaro Gattuso ndihmës-njeriu me përjashtim, si dhe një referencë tani bëhet i ngadalshëm dhe i parashikueshëm në çdo lojë të vetme./ORAinfo/

Read More »