Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është…

Kryeministri italian Giuseppe Conte jep dorëheqjen nga posti i kreut të qeverisë

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka komunikuar në orën 9 të mëngjesit vendimin e tij për të…

Kryeministri Conte merr shumicën e votave, i lirë për të formuar qeverinë e re në Itali

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka marrë shumicën e votave në Senat dhe kështu i është lënë…

“Bild” shpall politikanin nr. 1 të javës kryeministrin Rama: “Urë lidhëse mes Turqisë dhe Greqisë për dialog”

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar së fundmi një listë ku ka përfshirë kryeministrat që kanë arritur…

Shifrat mbeten të larta nga Covid-19 në Itali, 680 të vdekur në 24 orë, rreth 18 mijë të infektuar të rinj

Bilanci i sotëm i pandemisë së Covid-19 në Itali tregon për një rritje të shifrave dhe…

Pronarët e bizneseve në Itali protestojnë ndaj kufizimeve

Italia pritet që të ashpërsojë masat anti-covid gjatë sezonit festiv. Kryeministri,Giuseppe Conte, tha se situata është…

Itali/ ‘Ndryshimi i mendimit është një shenjë e mençurisë’, Conte mund të lejojë lëvizjen nga qyteti në qytet

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte do të konsiderojë mundësinë e modifikimit të masës e cila konsistonte…

Italia ndalon festimet e Vitit të Ri në ambientet e jashtme, ja çfarë deklaron ministri Boccia

Italianët do të duhet ta festojnë Vitin e Ri në ambiente të mbyllura, paralajmëroi sot ministri…

Conte paralajmëron tjetër paketë mbështetëse për të prekurit nga pandemia në Itali

Kryeministri italian Giuseppe Conte tha sot se qeveria e tij po përgatit masa të reja mbështetëse…

Kërkesa e 5 vjeçarit në Itali: Leje të posaçme për Babagjyshin

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, ka marrë një letër nga një 5 vjecar, i quajtur Tomaso, që…

30 mijë raste në ditë/ Italia forcon masat antiCovid-19

Në Itali, kryeministri Giuseppe Conte, të martën vonë nënshkroi një dekret që vendos akoma më shumë…

Vala e dytë e COVID-19/ Propozimi i imunologes italiane: Duhet të izolohemi, por në këtë formë!

Kjo ka qenë java e izolimit për shumë vende të Evropës. Gjermania, Franca, Portugalia, tashmë edhe…