Home / Tag Archives: gjiganti

Tag Archives: gjiganti

“Dridhet” Reali, gjiganti i madh po e rrëmben Pogba-n

Paul Pogba është një emër që në krye të mediave botërore. Mesfushori francez pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë duket të jetë tij si në dhe jashtë fushës; qoftë negative apo pozitive. Pogba aktualisht luan për Premier League, Manchester United, por gati la verën e kaluar pas …

Read More »

Përfundon “telenovela”, Conte te gjiganti i madh

Juventusi ka në plan të sjellë ish-menaxherin Antonio Conte përsëri në Torino, raporton Corriere Dello Sport. Thashethemet kanë dalë në sipërfaqe gjatë javëve të fundit duke nënkuptuar largimin e mundshëm të Massimiliano Allegrit në fund të këtij sezoni përcjell ORAinfo. Pas skenave, udhëheqësit e Serie A kanë shprehur një kthim për ish-bosi i Chelseat me Conte thuhet se është i gatshëm të bashkohet me Bianconerët./ORAinfo/

Read More »

Lamtumirë Barcelonë! Coutinho te gjiganti i madh

Barcelona arriti të mposhtë Real Madridin për herë të dytë në disa ditë dhe ka bërë një hap të madh në garën për titullin e La Ligës. Philippe Coutinho, megjithatë, pati një tjetër shfaqje zhgënjyese, pavarësisht se luajti vetëm në 12 minutat e fundit të ndeshjes përcjell ORAinfo. Ish-ylli i Interit dhe Liverpulit ia ka zënë vendin Ousmane Dembele dhe aktualisht po lufton në Camp Nou deri në një pikë që hipoteza e largimit të verës po bëhet konkrete. Siç është raportuar nga Don Balon, Juventusi ka shprehur interesimin e tyre për brazilianin dhe nëse mesfushori do të jetë në dispozicion për një çmim të arsyeshëm, Bianconerët do të ishin të gatshëm të bënin transferimin e tij./ORAinfo/

Read More »

“Dridhet Milan”, gjiganti i madh ofron 100 milionë për Savic

Paris Saint-Germain thuhet se po përgatit një ofertë 100 milion euro për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç. Sipas Calciomercato.com dhe Le10Sport, Serbi shihet si një zëvendësim të përshtatshëm për Adrien Rabiot, i cili ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re dhe do të largohet si agjent i lirë këtë verë përcjell ORAinfo. PSG ishte lidhur gjithashtu me Milinkovic-Savic sezonin e kaluar, por në atë kohë çmimi i kërkuar ishte 150 milion euro, derisa për të ishte i interesuar edhe Milan../ORAinfo/

Read More »

“Shembet Old Trafford” Lukaku te gjiganti italian

Sipas asaj që është raportuar nga SportMediaset, sulmuesi i Manchester United , Romelu Lukaku dëshiron të largohet nga klubi në verë; por vetëm nëse do të thotë një lëvizje në Serie A , saktësisht te Juventus përcjell ORAinfo. Lukaku u bashkua me Manchester United nga Everton për një tarifë prej 75 milion euro, por raporton se United mund të jetë i përgatitur që të lejojë sulmuesin belg të lërë më pak se 50-60 milion euro. Interi thuhet gjithashtu se është i interesuar për sulmuesin, por Juventusi kryeson garën dhe mendohet se Lukaku do të largohet vetëm nga United për një shans për të shkuar në Torino./ORAinfo/

Read More »

Është i palumtur te Milan, gjiganti italian po e rrëmben atë

Torino është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, raporton Tuttosport. Ylli italian ka dështuar të fitojë kohë të rregullt pasi Piatek u bashkua me klubin dhe agjenti i tij kohët e fundit ka treguar të ardhmen e tij në San Siro në dyshim përcjell ORAinfo. Sipas gazetës me bazë në Torino, Torino janë pretendentë seriozë për nënshkrimin e sulmuesit premtues të sezonit të ardhshëm me Andrea Petagna, i cili konsiderohet si alternativa numër një për yllin e kuqezinjve. Të dy ai dhe Petagna janë produkte të akademisë së AC Milan./ORAinfo/

Read More »

U KRY! Mourinho te gjiganti i Seria A

José Mourinho është lidhur me një kthim në Inter në verë. The Special ka kujtime të shkëlqyeshme të kohës së tij në Itali dhe e njëjta gjë vlen edhe për tifozët e Interit që fituan të vetmin trefishtë në historinë e Serie A në vitin 2010, kur Special ishte i ngarkuar me Nerazzurët përcjell ORAinfo. Mourinho ka folur për planet e tij për të ardhmen me The Telegraph dhe ka pranuar se nuk dëshiron “konflikte” në punën e tij të ardhshme. Dhe në Inter, ai kurrë nuk i kishte ato. “Puna ime e ardhshme do të jetë në një klub me strukturën e duhur, nuk dua konflikte”, tha Special One. A është ai duke folur për Interin? Koha do të tregojë”, ka thënë portugezi./ORAinfo/

Read More »

U kry, James Rodriguez po transferohet të gjiganti evropian

James Rodriguez prite të largohet nga Bayern Munich gjatë afatit të verës. Raportohet se Liverpool dhe Juventus po synojnë nënshkrimin me Rodriguez, shkruan Calciomercato, përcjell ORAinfo. Kjo pasi Bayern Munich nuk e ka ndërmend të blejë kartonin e lojtarit nga Real Madrid për 42 milionë euro. James është i vendosur të kthehet në Bernabeu në fund të sezonit, por qëndrimi i tij në Spanjë nuk do të jetë afatgjatë. Raportohet se Juventusi dhe Liverpool janë në garë për t’i blerë shërbimet e lojtari kolumbian, dhe agjenti i James, Jorge Mendes, besohet të ketë ofruar klientin e tij te Juventusi, duke injoruar kështu Liverpoolin. /ORAinfo/

Read More »