Kështu i vlerësoi elektorati Driton Selmanajn e Haki Abazin

Kështu i vlerësoi elektorati zv.kryeministrat Driton Selmanaj e Haki Abazi, mezi hynë në Kuvend. Dy ish-zëvendëskryeministrat…

Abazi: VV e hapur për koalicion me LDK-në vetëm nëse kthehet Vjosa Osmani në krye

VV e hapur për koalicion me LDK-në vetëm nëse kthehet Vjosa Osmani në krye, thotë Haki…

Haki Abazi e shpallë të vdekur projektin e Mini-Shengenit nën qeverisjen e VV-së

Abazi i VV’së e shpallë të vdekur projektin e Mini-Shengenit nën qeverisjen e partisë së tij.…

Këta janë politikanët kosovarë që ndjek gruaja e Albin Kurtit në Instagram

Politikanët kosovarë që ndjek gruaja e Albin Kurtit në Instagram. Rita Augestad Knudsen është i vetmi…

Krasniqi: Glauk Konjufca dhe Haki Abazi ndjehen të dyshuar nga lideri suprem

Frashër Krasniqi nga PSD thotë se Haki Abazi dhe Glauk Konjufca janë duke u ndjerë të…

Haki Abazi kërkon dorëheqjen e Valdete Dakës

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi, i ka kërkuar kryetares…

Xhelal Sveçla tregon a kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve

Xhelal Sveçla tregon a kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve. Ish-ushtruesi i…

Valon Syla “godet” Vetëvendosjen: Lista e kandidatëve ta çon mallin e dyqaneve “Gjithçka 1 euro”

Valon Syla ka thumbuar Lëvizjen Vetëvendosje. Analisti Valon Syla në emisionin Pressing të T7, ka komentuar…

Anëtari i Nismas: Nëse doni të votoni për Daçiqin, votoni Vetëvendosjen

Zafir Berisha nuk i ka kursyer kritikat për Vetëvendosjen. Anëtari kryesisë së Nisma-s Zafir Berisha, ka…

Haki Abazi me akuza ndaj Qeverisë së Kosovës dhe Shqiëprisë: Të dyja në agjendën e Vuçiqit

Abazi akuza të rënda për Qeverinë e Kosovës dhe të Shqipërisë. Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, pas Kosovës…

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, Abazi ka një kërkesë për Kushtetuesen

Abazi thotë se Kushtetuesja duhet ta lexojë seriozisht raportin e PE-së, për rrëzimin e Qeverinë Kurti.…

Haki Abazi thotë MPB-ja dhe AKI-ja e kanë informatën prej nga kanë ardhur dosjet e dhomave të specializuara

Haki Abazi ka thënë se MPB-ja dhe AKI-ja e kanë informatën prej nga kanë ardhur dosjet…