Tronditëse/ Biznesmenia e njohur vetëvritet bashkë me foshnjen e saj, hidhet nga lartësia

Një ngjarje e rëndë është raportuar së fundmi. Një biznesmene e njohur është vetëvrarë duke u…

Burri i infektuar me koronavirus shkon me prostituta, shteti në këmbë për të gjetur kontaktet e tij

Një burrë në Hong Kong që ishte takuar më një prostitutë në shtëpinë publike të hotelit…

Sëmundja e pashpjegueshme ndërpret testimin e vaksinës kundër Covid-19

Gjigandi i farmaceutikës, Johnson & Johnson, ndërpreu testimin e fazës së fundit të vaksinës për COVID-19,…

Si përhapet Covid-19 përmes ajrit? Paralajmërimi i shkencëtarëve dhe çfarë duhet të dimë për aerosolet

Shkencëtarët kanë paralajmëruar prej muajsh se koronavirusi mund të përhapet nga aerosolet – spërklat e vogla…

Zyrtari amerikan që do t’i mbikëqyrë projektet e Amerikës në Kosovë e Serbi, është me prejardhje serbe

Drejtori i ri i Agjencisë amerikane për Zhvillim (DFC) në Beograd do të jetë John Jovanoviq,…

Testohen gati dy milionë qytetarë në Hong-Kong, 42 raste dalin pozitivë me COVID-19

Pas gati 2 milionë testimesh në Hong Kong, vetëm 42 raste kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.…

​Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj Coronavirusit

Kina po ndërton një qytet të ri, të zgjuar “rezistues ndaj COVID-19”, me vendbanime të vetë-qëndrueshme…

Ashpërsohen qëndrimet evropiane ndaj Kinës

Një mosmarrëveshje e ashpër mes Kinës dhe Republikës Çeke kërcënon të ndikojë në marrëdhëniet midis Evropës…

Kam rrahur gruan shtatzënë dhe djalin tim: Lexoni 6 fakte të çuditshme rreth Jackie Chan

Jackie Chan lështë një aktor, regjisor, këngëtar dhe kaskader kinez. Lindur në Hong Kong, në fillimet…

Flasin hulumtuesit: Është i mundshëm riinfektimi me koronavirus

Hulumtuesit thonë se është i mundshëm riinfektimi me koronavirus. E përditshmja amerikane, The New York Times…

Arrestohet një ish-zyrtar i CIA-s për spiunim në Kinë

Një ish-zyrtar i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) është arrestuar në Shtetet e Bashkuara dhe është…

I akuzuari nga Singapori pranon fajin: Jam spiun kinez në SHBA

Një burrë nga Singapori ka pranuar se ka punuar si agjent i Kinës, incident që pritet…