690 milionë USD të shpenzuara/ Bill Gates është pronari më i madh i tokave në SHBA, ja sa sipërfaqe zotëron

Bill Gates nuk ka qenë kurrë fermer. Atëherë, pse ‘Land Report’ e quajti atë “Fermeri Bill”…

Frika nga një valë e re infektimesh, Hong-Kongu vendos masa të rrepta

Qeveria e Hong-Kongut po përgatitet të nisë masa më të rrepta anti-Covid, për të përballuar një…

Parisi dhe Zyrihu i bashkohen qyteteve me koston më të lartë të jetesës në botë

Parisi dhe Zyrihu iu bashkuan Hong Kongut në radhët e qyteteve me kosto jetese më të…

Studimi: Kategoria e njerëzve më e rrezikuar për simptoma të rënda të COVID-it

Një grup shkencëtarësh ndërkombëtarë që studiojnë diabetin thotë se pandemia COVID-19 ka nxjerrë në pah se…

A mund të infektoheni për herë të dytë me COVID-19, vjen përgjigja e ekspertëve

Ekspertët thonë se infektimi sërish nga koronavirusi duket një gjë e mundur, por nuk dihet se…

Të infektuar për herë të dytë me COVID-19? Ekspertët zbulojnë pse dhe çfarë ndodh me trupin tonë

Koronavirusi është një sëmundje infektive e rëndë por në fund të diskutimeve ai është një lloj…

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19? Flasin ekspertët

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19? Ekspertët thonë se infektimi sërish nga koronavirusi duket…

Freedom House: COVID-19 përkeqësoi gjendjen e demokracisë në gjithë botën

Organizata Freedom House thotë se pandemia COVID-19 ka thelluar krizën për demokraci në të gjithë botën,…

​Izolimi nga koronavirusi! Ujërat e Hong Kong-ut “pushtohen” nga delfinët rozë -video

Izolimi i krijuar nga pandemia e koronavirusit, duket se ka rikthyer në ujërat e Hong Kong-ut…

Rritet numri i delfinëve në ujërat rreth Hong-Kongut si shkak i masave kufizuese

Kufizimet si pasojë e koronavirusit kanë çuar në një rënie të përdorimit të transportit në të…

Policia e Hong Kongut rrëzon përtokë një 12-vjeçare që mori pjesë në protestë

Policia e Hong Kongut është kritikuar pasi video e policëve duke e rrëzuar përtokë një vajzë…

Çfarë u ndodh njerëzve që preken për herë të dytë nga koronavirusi?

Me ҫka përballen njerëzit që infektohen për herë të dytë me Covid-19? Pas pretendimit të shkencëtarëve…