Johnson telefonon Biden, zotohen “për thellim të lidhjeve mes dy shteteve”

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti amerikan Joe Biden, janë zotuar për thellim të lidhjeve mes…

Njoftimi i Shtëpisë së Bardhë, zbulohet kush do jetë udhëheqësi i parë me të cilin do komunikojë Joe Biden

Jen Psaki, sekretarja e shtypit të Shtëpisë së Bardhë i ka thënë gazetarëve se thirrja e…

Situata kritike në Kanada, kryeministri kanadez mund të anulojë festën e Krishtlindjes pas rritjes së rasteve me covid

Dita e falënderimeve në Kanada ishte muajin e shkuar dhe vendi ka regjistruar pasoja prej saj…