Djali i ish presidentit Thaçi nis fushatën

Endrit Thaçi nis fushatën. Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike…

Këshilli Drejtues i PDK-së mbështet kandidaturën e Hoxhajt për Kryeministër

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, njëherësh kryetari në detyrë, Enver Hoxhaj në takimin e Këshillit Drejtues…

Deputetja e PDK-së tregon a kanë komunikuar me Kadri Veselin

Zgjedhjet afër, deputetja e PDK-së tregon a kanë komunikuar me Kadri Veselin. Deputetja e PDK-së, Blerta…

Deputeti i PDK-së: Qeveria Hoti ishte anemike, edhe ato ligjet që i kaloi ishin me ndihmën e PDK’së

Bedri Hamza nuk i ka kursyer kritikat për Qeverinë Hoti. Deputeti i PDK-së ka deklaruar se…

Themelohet fundacioni edhe për Kadri Veselin

Pas Fondacionit për Thaçin, themelohet edhe një për Kadri Veselin. Disa ditë pasi vëllau i ish-presidentit…

Prokuroria e Speciales jep detaje, thotë se ka nxjerrë 1764 dokumente

Prokuroria Speciale thotë se ka nxjerrë 1764 dokumente. Prokuroria e Hagës, në nisje të seancës ndaj…

Haradinaj për themelimin e Speciales: Veseli e Thaçi gabuan

Haradinaj flet për themelimin e Gjyaktës Speciale. Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj edhe një herë ka…

Anton Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin – pastaj merr vendim për dorëheqje

Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin – pastaj merr vendim për dorëheqje. Ministri i Mbrojtjes,…

Haradinaj thotë se ia ka prezantuar Thaçi dhe Veselit kandidaturën për president: Ishim afër mbylljes së procesit

Haradinaj thotë se ia ka prezantuar Thaçi dhe Veselit kandidaturën për president. Kryetari i Aleancës për…

Arrestimet e Speciales, goditje për partitë politike

Arrestimet e Gjykatës Speciale në Kosovë ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët që…

Ky deputet do ta zëvendësojë Kadri Veselin në Kuvend

Fadil Nura është deputeti i radhës nga Partia Demokratike e Kosovës i cili do të zëvendësojë…

Hoxhaj tregon se kur e kanë ditur që është konfirmuar aktakuza për Kadri Veselin

Enver Hoxhaj ka treguar se kur e kanë ditur që është konfirmuar aktakuza për Kadri Veselin.…