Nuk përfillet letra e Kurtit, Prokuroria e Hagës ia përmend Selimit sanksionet që ia kanë vënë SHBA-të

Prokuroria e Hagës ia përmend Selimit sanksionet që ia kanë vënë SHBA-të, nuk e përfill fare…

Në natën e Vitit të Ri, Enver Hoxhaj viziton familjen e Kadri Veselit

Enver Hoxhaj ka vizituar familjen e Kadri Veselit. Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka…

Enver Hoxhaj flet pas takimit me Ramën: Udhëheqësit e UÇK-së po mbahen peng, njëjtë si historia e Kosovës

Hoxhaj pas takimit me Ramën: Udhëheqësit e UÇK-së po mbahen peng, njëjtë si historia e Kosovës.…

A do të jetë kandidat për kryeministër?

A do të jetë kandidat për kryeministër? Hamza: Veç nëse ma kërkon Enveri. Enver Hoxhaj dhe…

Hoxhaj: Shumë shpejt do ta bëjmë publik emrin e kandidatit të PDK-së për kryeministër

Gjykata Speciale ka marrë vendim që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme. U.d së kryetarit…

Vlora Çitaku kujt po i thotë “PO”?

Kujt po i thotë “PO” Vlora Çitaku? Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,…

Sami Lushtaku viziton familjen e Kadri Veselit në ditëlindjen e 11-të të djalit të tij

Sami Lushtaku ka vizituar sot familjen e Kadri Veselit. Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të…

Themelohet fundacioni edhe për Kadri Veselin

Pas Fondacionit për Thaçin, themelohet edhe një për Kadri Veselin. Disa ditë pasi vëllau i ish-presidentit…

Hashim Thaçi mbetet në burg, Specialja i refuzon kërkesën. Pritet vendimi dhe për krerët e tjerë të UÇK-së

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot është mbajtur seanca e radhës paragjyqësore ndaj ish-krerëve politikë e…

Seanca e sotme përfundon, konferenca e ardhshme ndaj Thaçit e të tjerëve në fund të janarit

Përfundon seanca, konferenca e ardhshme ndaj Thaçit e të tjerëve në fund të janarit. Ka përfunduar…

Avokati i Thaçit përmend verën e vitit 2022 për gjykimin e krerëve të UÇK-së në Hagë

Kur do të nis Gjykimi i krerëve të UÇK-së në Hagë? Avokati i Thaçit përmend verën…

Prokuroria e Speciales jep detaje, thotë se ka nxjerrë 1764 dokumente

Prokuroria Speciale thotë se ka nxjerrë 1764 dokumente. Prokuroria e Hagës, në nisje të seancës ndaj…