Reagon Presidenca: Kosova s’mund ta garantojë lirimin me kusht për Thaçin dhe të tjerët

Këshilltari i presidentes, Vjosa Osmani, Bekim Kupina ka thënë se Republika e Kosovës s’mund të garantojë…

U refuzoi mbrojtjen në liri të Thaçit dhe të tjerëve, por Gjykata Speciale ua hapi një rrugë tjetër

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirim të përkohshëm (mbrojtje në liri) të ish-presidentit Hashim Thaçi…

Kush janë gjyqtarët e caktuar për ankesën e Gucatit e Haradinajt?

Një gjerman, një franceze e një italian Tre gjyqtarë të Dhomave të Apelit në kuadër të…