Austria forcon kufizimet kufitare me vendet fqinje

Austria do të intensifikojë kufizimet e saj në lidhje me kalimin e kufijve duke filluar nga…

Shtimi i raste me COVID dhe frika nga mutacioni i ri, Austria mbyll 45 pika kufitare me Sllovakinë dhe Republikën Çeke

Austria ka mbyllur 45 pika kufitare me Sllovakinë dhe Republikën Çeke. Vendimi u mor për shkak…

Dyshohet se terroristi Kujtim Fejzullahu ishte financues i një hoxhe në Kosovë, dalin mesazhet

Dalin mesazhet. Pas sulmin terrorist në Vjenë të Austrisë, ishte konfirmuar se Kujtim Fejzullahu ishte njëri…

Sulmi me 4 të vdekur në Vjenë, pezullohet nga puna shefi austriak kundër terrorizmit

Zyrtarët austriakë kanë bërë të ditura dështime e tjera para incidentit që ka lënë të vdekur…

Sulmi terrorist në Vjenë/ “DW”: Dyshohet se atentatori i vrarë ka origjinë shqiptare

Në Vjenë janë kryer disa sulme të tmerrshme terroriste, që si pasojë kanë pasur të vrarë…

Sulmi terrorist në Vjenë, Maqedonia e Veriut: Po bashkëpunojmë me autoritetet austriake

Ministriа е Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut tha se “është në kontakt të vazhdueshme…

Ministri i Brendshëm austriak: Nuk ka shenja të një autori të dytë të përfshirë në sulmin në Vjenë

Ministri i Brendshëm austriak, Karl Nehammer, ka thënë të martën se të dhënat e mbledhura deri…