Fino përplaset me kryetaren e Vettingut: Anëtarët tuaj marrin mbi 4 mln lekë të reja në muaj, doni dhe shpërblim. Reagimi i saj

Një debat me tone të larta pati sot në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, mes socialistit…

Drejtuesit e prokurorive, kreu i KLP sqaron vendimin: Vettojmë kandidatët nëse procesi zgjat mbi 3 muaj nga KPK, shmangim ngërçin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë në vendim të ri për vlerësimin e kandidatëve për…

Ngec në shkallën e dytë të Vettingut, shkarkohet nga KPA ish-drejtuesja e Krimeve të Rënda Donika Prela

Shkarkohet nga detyra prokurorja Donika Prela ish-drejtuese e Krimeve të Rënda. Trupa gjykuese e KPA tha…

Luan Daci mbërrin në SPAK, njihet zyrtarisht me akuzën

Gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit Luan Daci ka mbërritur në SPAK, ku pritet t’i…

Falsifikimi i dokumenteve dhe shkarkimi në ’97, SPAK merr si të pandehur anëtarin e KPA, Luan Dacin

Luan Daci do të pyetet të premten nga SPAK në cilësinë e të pandehur. Anëtari i…

Gjyqtari që këshillonte Klement Balilin me 4 thirrje për vetting, në vend të tij zarfi me “raport mjekësor” (EMRI)

Procesi i rivlerësimit, ndryshe vetting pati një ndalesë për shkak të karantinës. Madje, masat ishin të…

Qëndrimi i ONM-së: Vendimet e marra nga Luan Daci në KPA të mos zhbëhen

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) kërkoi që vendimet e marra nga Luan Daci si anëtar i…