Suspendohen drejtori i KPK’së dhe asistentja e tij

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka njoftuar se ka suspenduar Drejtorin e Përgjithshëm të Sekretariatit, Lavdim Krasniqit,…

Këshilli Prokurorial i Kosovës kritikohet ashpër nga përfaqësuesja e Ambasadës Amerikane

Përfaqësuesja e Ambasadës Amerikane kritikon ashpër Këshillin Prokurorial të Kosovës. Me kritika të ashpra i është…

Reagim ndaj Kurtit nga Këshilli Prokurorial: Kryeprokurorin e caktojmë ne

Këshilli Prokurorial i reagon Kurtit, thonë se kryeprokurorin e caktojmë ne. Këshilli Prokurorial i Kosovës i…

Ambasadorja amerikane takim me anëtarët e KPK: Mbështesim pavarësinë e integritetin e këtij institucioni

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetet sociale, shkruan…

Gjykata merr vendim për veteranët e rrejshëm: Duhet t’i kthejnë pensionet që i morën

Veteranët e rrejshëm duhet t’i kthejnë pensionet që i morën. Gjykata Supreme e Kosovës ka konfirmuar…

Do të obligohen “veteranët e rrejshëm” t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit

“Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit. Gjykata Supreme e…

Drejtuesit e prokurorive, kreu i KLP sqaron vendimin: Vettojmë kandidatët nëse procesi zgjat mbi 3 muaj nga KPK, shmangim ngërçin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë në vendim të ri për vlerësimin e kandidatëve për…

Përplasja në distancë Hoti-Haradinaj, në AAK thonë se koalicioni është stabil!

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se fakti që kanë kaluar më shumë se 51…

Kjo ëdhtë goditja e fundit për mos liberalizimin e vizave

“Raporti i progresit dhe tërheqja e amerikanëve nga zgjedhja e prokurorëve, goditja e fundit për liberalizimin…

Këshilli Prokurorial del me planin 5 pikësh, pas tërheqjes së amerikanëve

Tërheqja e amerikanëve e vë në lëvizje Këshillin Prokurorial , dalin me plan 5 pikësh. Këshilli…

Edhe BE-ja tërhiqet nga procesi i monitorimit në Këshillin Prokurorial

Pas SHBA-së, edhe BE-ja tërhiqet nga procesi i monitorimit në Këshillin Prokurorial. Pas Ambasadës së SHBA-së,…

Shkelje profesionale dhe zvarritje gjyqesh në 4 nga 5 dosjet e hetuara. Zbardhet denoncimi i KPK për gjyqtaren Elona Toro

Në shkallën e parë të vettingut gjyqtares së Apelit të Tiranës, Elona Toro i janë zbuluar…