Hoti për VV-në: Mos iu besoni atyre që dogjën Kuvendin dhe përgjakën policinë

Avdullah Hoti nuk po i kursen kritikat për VV-në. Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)…

Zyrtarizimi i njohjes nga Izraeli, zyrtarja e LDK-së: Akuzat po bien në ujë si kulla prej letre

Kosova dhe Izraeli kanë zyrtarizuar sot marrdhëniet diplomatike. Shefja e Stafit të Kryeministrit në detyrë dhe…

Avdullah Hoti kërkon masa urgjente ndaj policëve që e keqpërdorin detyrën

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Inspektorati Policor që të trajtojë me shumë përkushtim…

Kryeministri Hoti uron Joe Biden: Jam i përkushtuar të punoj me ju për të forcuar marrëdhëniet mes dy vendeve

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i ka dërguar telegram urimi…

Hoti del në terren me çadër të prishur

Kryeministri Hoti në terren me çadër të prishur. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, gjatë ditës së…

Kryeministri Hoti nënshkruan vendimin për emërimin e Samedin Mehmetit Drejtor të Policisë

Hoti nënshkruan vendimin për emërimin e Samedin Mehmetit Drejtor të Policisë. Kryeministri Avdullah Hoti ka nënshkruar…

Kryeministri në detyrë përcjellë nga afër situatën pas vërshimeve të ditëve të fundit

Hoti përcjellë nga afër situatën pas vërshimeve të ditëve të fundit. Kryeministri i Republikës së Kosovës,…

Kryeministri Hoti i shërben me ujë të moshuarat në Shtëpinë e Pleqve

Hoti i shërben me ujë të moshuarat në Shtëpinë e Pleqve. Kryeministri Avdullah Hoti ka vizituar…

Dorëzohet shefi i AKI-së, pranon të largohet nga detyra pas kërkesës së Hotit

Më në fund, shefi i AKI-së, Kreshnik Gashi, ka pranuar të largohet nga pozita, ashtu siç…

Qeveria nuk e do ‘ndihmën’ e Vuçiqit për vaksinën anti-COVID

Qeveria e Kosovës nuk e do ‘ndihmën’ e Vuçiqit për vaksinën anti-COVID. Serbia ka paralajmëruar se…

Varheyli siguron Hotin se Kosova do ta pranojë vaksinën kundër COVID-19

Komisioneri Evropian siguron Hotin se Kosova do ta pranojë vaksinën kundër COVID-19. Kryeministri në detyrë i…

Mustafa i çon mesazh Vjosa Osmanit dhe atyre që braktisën partinë:

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së partisë së tij. Me…