Tërmeti në Kroaci/ Ruçi letër solidariteti kryeparlamentarit kroat: Ne e dimë ç’do të thotë goditje nga fatkeqësia natyrore, vendi juaj do ia dalë

Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër solidiariteti, homologut të tij…

Kryeparlamentari Ruçi mesazh për Krishtlindje: Të bukuria e besimit të zbulojmë bukurinë njerëzore. Urim të veçantë emigrantëve që nuk festojnë në atdhe

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, uron besimtarët e krishterë dhe të gjithë shqiptarët me rastin e…

Ruçi: Vjosa Osmani, një politikane energjike dhe e respektuar. Kosova, UÇK dhe udhëheqësit e saj ishin viktimat përballë agresorit

Kryetar i Kuvendit Gramoz Ruçi ka prezantuar në seancën e sotme parlamentare Presidenten në detyrë, Kryetaren…

Dita e Pavarësisë bën bashkë liderët e politikës, momenti kur Meta përshëndet nga larg Ramën (Foto)

28 Nëntori ka bërë bashkë ditën e sotme presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin, Edi Rama. Kreu…

Posti i lartë në NATO, Mimi Kodheli: Kam marrë urime majtas dhe djathtas

Mimi Kodheli u zgjodh pak ditë më parë në postin e zëvendëspresidentes së Asamblesë Parlamentare të…

Meta “marrëveshje” me Ruçin: E pranoi me mirëkuptim kërkesën time

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar një foto të veçantë mëngjesin e sotëm teksa shfaqet…

Ruçi: Të zbatohet me rigorozitet vendimi i Kuvendit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Në përgjigje të shqetesimit të deputetit Korab Lita, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, kërkoi përshpejtimin e…

Ndërpitet seanca, Ruçi përjashton deputetin Alimadhi: Je fatkeq për identitetin që ke!

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e opozitës së re Adriatik Alimadhi.…

Kim: Gjykata Kushtetuese duhet të bëhet funksionale në fund të vitit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim është shprehur se Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet dhe të…