Mësohet se kush janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

Këta janë kandidatët e Vetëvendosje për deputetë. Një muaj para zgjedhjeve të parakohshme, partia më e…

Kushtetuesja publikon vendimin për rrëzimin e Qeverisë Hoti, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje. Gjykata Kushtetuese e ka publikuar…

Aliu i VV-së: I keni dhezë ‘sharrat’ diku me projektbuxhetin e vitit 2021

Liburn Aliu: I keni dhezë ‘sharrat’ diku me projektbuxhetin e vitit 2021. Kryetari i Grupit Parlamentar…

Kushtetuesja rrëzon Qeverinë Hoti, vendi shkon në zgjedhje

Gjykata Kushtetuese merr vendim që vendi të shkojë në zgjedhje. Vota e deputetit Etem Arifi është…

Liburn Aliu i bindur: Driton Selmanaj nuk do të mund të vijë në Kuvend

Liburn Aliu: Driton Selmanaj nuk do të mund të vijë në Kuvend. Ushtruesi i detyrës së…

Ҫështja e Ujamanit, Hoti nesër në iterpelancë

Hoti nesër në iterpelancë për çështjen e Ujmanit. Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë dy…

Kryesia e Kuvendit mblidhet, këto pika janë diskutuar

Mblidhet kryesia, këto pika janë diskutuar. Kryesia e Kuvendit të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të…

Nesër Kryesia e Kuvendit

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë mbledhjen e radhës…

Liburn Aliu kritikon Hotin: Më shumë folët për president se sa për pacientët.

Deputeti i Vetëvendosjes kritikon Hotin: Më shumë folët për president se sa për pacientët. Në seancën…

Liburn Aliu: LDK dhe PDK u bën bashkë për votimin e Rimëkëmbjes

Liburn Aliu akuzon LDK-në dhe PDK-në që u bën bashkë për votimin e Rimëkëmbjes. Deputeti i…

A i ka bërë VV ofertë Vjosa Osmanit? Flet Liburn Aliu

Liburn Aliu tregon nëse VV i ka bërë ofertë Vjosa Osmanit. Deputeti i LVV’së në Kuvend…

Liburn Aliu i ashpër me kryeministrin Hoti: Pse nuk e shkarkove Rakiqin?

Liburn Aliu: Pse Hoti nuk e shkarkon Rakiqin, a do të thotë se pajtohet me të?…