Kryeministri Kurti dhe Nenad Çanak bisedojnë për çështjen e të pagjeturve të luftës

Çështja e personave të pagjetur nga lufta në Kosovë ishte tema kryesore e takimit të Kryeministrit…

”Gjetëm 16 varre masive”, Kurti reagon ndaj politikanit serb: S’mund të arrihet paqja Kosovë-Serbi derisa po i fshihni

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka reaguar politikanit serb, Nenad Çanak, ndaj deklaratës dhënë…