Home / Tag Archives: marreveshje

Tag Archives: marreveshje

Haradinaj në takim me Wilson: Duam marrëveshje me Serbinë, por pa shkëmbim të territoreve

Damon Wilson është pritur edhe nga Ramush Haradinaj. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim delegacionin nga North Atlantic, të prirë nga zëvendës presidenti ekzekutiv Damon Wilson. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj duke kujtuar raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tha se Amerika është marrëdhënia më …

Read More »

Thaçi: Pa SHBA-në s’ka marrëveshje, BE i dobët dhe jo-unik

Presidenti Hashim Thaçi ka ritheksuar sot rëndësinë e pjesëmarrjes së SHBA-ve në çështjet e rëndësishme të Kosovës. Ai tha se nuk mund të arrihet një marrëveshje përfundimtare me Serbinë pa rolin vendimmarrës dhe fjalën e fundit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Pa pjesëmarrjen e SHBA-ve dhe pa rolin udhëheqës …

Read More »

Vuçiq nuk pret që Serbia dhe Kosova të arrijnë marrëveshje

Kreu i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se është varrosur mundësinë për marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës. Vuçiq ka akuza për të gjithë në lidhje me çështjen e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se “të gjithë në regjion, si njerëzit në Serbi, Evropë dhe mbarë botën kanë …

Read More »