Eksperti italian: Pas 4 dhjetorit gjysmë lirie për dyqanet dhe restorantet por t’i harrojmë Krishtlindjet tradicionale

“Edhe sikur kurba e rasteve me Covid të bjerë në javët e ardhshme, ne duhet të…

Kroaci, maska bëhet e detyrueshme në ambiente të hapura dhe të mbyllura

Rritja rekord e infeksioneve të reja me koronavirus detyroi Mbrojtjen Civile kroate të vendosë kufizime të…

Tërmet dhe alarm për vullkan në Greqi

Tërmeti i fortë prej 5.2 i shkallës Rihter është regjistruar në Greqi. Epiqendra e tërmetit ishte…

E pazakontë/ Arratisen nga spitali dy persona me Covid-19

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi. Sipas mediave vendase raportohet se dy persona të…