Borrell informon ministrat e BE-së për dialogun Kosovë- Serbi

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell informon ministrat e BE-së. Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell do t’i informojë…

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell nesër raporton para ministrave të BE-së

Borrell raporton nesër për gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi. Nesër në Bruksel, shefi i diplomacisë evropiane, Josep…

Palmer thotë se marrëveshja duhet të jetë e pranueshme për qytetarët e Kosovës dhe Serbisë

Matthew Palmer thotë se marëveshja përfundimtare Kosovë – Serbi duhet të jetë e pranueshme për qytetarët…

Miroslav Lajçak thotë se i dorëzoi Kurtit dokumente që të përgatitet për dialogun

Miroslav Lajçak thotë se i dorëzoi Kurtit dokumente që të përgatitet për dialogun me Serbinë. Emisari…

Aleksandar Vuçiq flet pas takimit me Mirosllav Lajçak, thotë se Serbia është gati për dialog

Vuçiq pas takimit me Lajçakun, thotë se Serbia është gati për dialog. Serbia është e gatshme…

Lajçak edhe sot në Kosovë, vazhdon takimet me liderët

Emisari i BE-së edhe sot në Kosovë, vazhdon takimet me liderët. Emisari i BE-së për dialogun…

Pas takimit me Lajçakun, deklarohet Kurti: Dialogu vazhdon të jetë prioriteti ynë i katërt

Kurti, pas takimit me Lajçak, thotë se dialogu vazhdon të jetë prioriteti ynë i katërt. Kreu…

Lajçak mbërrin në Kosovë, vizitën e parë e bën me Kurtitn

Emisari Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka ardhur në Kosovë. Vizitën e parë po e…

Lajçak e nis persionin: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

Emisari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm…

“A po vjen Lajçak në Kosovë me thika mbi harta, apo si ndërmjetësues?”

Nga KMDLNJ kanë reaguar pas vizitës së paralajmëruar të përfaqësuesit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak…

Lajçak nis vizitën treditore në Kosovë

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale…

Lajçak e përsëritë: Dialogu të vazhdojë menjëherë pas formimit të qeverisë së re

Emisari special i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak ka ripërsëëritur kërkesën e tij për nisjen e…