Turqia sfidon sërish Greqinë, njofton stërvitjen ushtarake në jug të Kretës

Turqia ka njoftuar stërvitje ushtarake të hënën e ardhshme, në një zonë në jug të Kretës.…

Turqia sërish dërgon anije kërkimore në Mesdhe

Turqia sërish dërgon anije kërkimore në Mesdhe Turqia përsëri do të dërgojë anijen e saj kërkimore…

Konflikti në Mesdhe/ Dukej se gjërat po qetësoheshin, por Turqia rrit sërish tensionet me këtë veprim

Dukej sikur gjërat po shkonin drejt qetësimit sa i përket konfliktit Greqi-Turqi për Mesdheun, por veprimi…

“’Loja’ në Mesdheun Lindor po bëhet më e rrezikshme”, mediat greke japin alarmin: Turqia u bë më agresive pasi…

Mediat greke paralajmërojnë se “loja” në Mesdheun Lindor po bëhet me e rrezikshme, në një kohë…

Loja mes Turqisë e Greqisë po bëhet më e rrezikshme, shfaqet edhe Rusia

Mediat greke paralajmërojnë se “loja” në Mesdheun Lindor po bëhet me e rrezikshme, në një kohë…

Tensionet rriten në Mesdheun Lindor pasi Turqia fillon stërvitjet e reja ushtarake

Tensionet midis anëtarëve të NATO-s, Greqi dhe Turqi u përshkallëzuan përsëri të shtunën pasi Ankaraja filloi…

Greqia dërgon anije dhe avionë të armatosur në zonën e anijeve turke

Greqia ka planifikuar të zhvillojë një trajnim me avionë dhe anije të pajisur me raketa në…