Rrëzikohen edhe Shqipëria e Kosova, ndryshon ora e rënies se raketës kineze në tokë

Sipas një qendre amerikane për kërkim dhe zhvillim hapësinor, mbetjet e raketës kineze që ka dalë…

“Planeti po shkon drejt rritjes katastrofike të temperaturave, po shkatërrohet jeta”, paralajmërimi i OKB

OKB ka paralajmëruar se planeti është drejt një rritje katastrofike të temperaturave këtë shekull. Gjatë vitit…

Vala e dytë e COVID/ Vendi i vetëm që po përjeton fluks turistësh, ndërsa bota futet në karantinë

Pandemia e koronavirusit ka shkatërruar industrinë e turizmit, pasi hotelet, restorantet dhe linjat ajrore anembanë botës…

Ishujt që ia mbyllën dyert virusit

Palau Hotel kishte marrë këtë emër, sepse kur u hap në vitin 1982, ishte i vetmi…

Një tërmet i fuqishëm goditi Filipinet

Një tërmet i fuqishëm goditi të martën një rajon qendror të Filipineve. Instituti i Vullkanologjisë dhe…