Zyrtari amerikan: Vuçiqi po ndërton Serbinë e Madhe

Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Uashington, dhe njohës i mirë i rrethanave politike në Ballkan,…

Serwer: Vuçiq po përpiqet të ndërtojë një Serbinë e Madhe, të cilën e donte Milosheviqi

Serwer thotë se Vuçiq po përpiqet të ndërtojë një Serbinë e Madhe, të cilën e donte…

Protiq: Vuçiq nuk do ta njohë kurrë Kosovën

Historiani serb: Vuçiq nuk do ta njohë kurrë Kosovën. Historiani serb Milan Protiq deklaroi mbrëmë se…

Kosnett: Respektimi i sundimit të ligjit është jetik për ardhmërinë demokratike të Kosovës

Kosnett ka thënë se respektimi i sundimit të ligjit është jetik për ardhmërinë demokratike të Kosovës.…

Koronavirusi ia merr jetën patriarkut serb, Irinej

Vdes nga koronavirusi patriarku serb, Irinej. Patriarku serb Irinej ka ndërruar jetë si rezultat i virusit…

Vdes nga COVID-19 kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Amfilohije, ka vdekur si pasojë e komplikimeve…

U infektua me koronavirus, shtrohet me urgjencë në spital kreu i Kishës Serbe në Malin e Zi

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi shtrohet urgjent në spital për trajtim pas…

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi infektohet me koronavirus

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi u shtrua në spital për trajtim të…

Serbia i pretendon të gjitha pasuritë e Kosovës

Një nga temat më të vështira në negociatat midis Beogradit e Prishtinës, sipas RTS-së, çështja e…

Gjukanoviq: Mali i Zi nuk do të kthehet nën ombrellën e Rusisë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Milo Gjukanoviq, ka akuzuar partitë serbe në vend se po punojnë për…

Kush do të marrë pjesë në zgjedhjet e Malit të Zi?

Më 30 gusht, në Mal të Zi do të mbahen zgjedhjet parlamentare, të njëmbëdhjetat me radhë…

Gjukanoviq: Zgjedhjet, vendimtare për ruajtjen e pavarësisë së Malit të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, tha se zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit do të…