Pandeli Majko i reagon ashpër Vuçiqit pasi publikoi hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë në të

Ministri i Diasporës në Qeverinë e Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas fotografisë që ka publikuar…

Reagon Tahiri, thotë se Vuçiq provokoi njëjtë edhe në Bruksel, tregon se çka i kishte thënë

Edita Tahiri ka thënë se Vuçiq provokoi njëjtë edhe në Bruksel. Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet…

Pandeli Majko-Albin Kurtit: Bashkimi kombëtar ide e shekullit të kaluar, drejtoje shtetin e Kosovës

Deklarata e Albin Kurtit se do të votonte pro nëse do të mbahej një referendum për…

Zgjedhjet/ Majko: Çdo gjë gati për votën e emigrantëve, por vendimin e ka në dorë KQZ

Ministri i Diasporës Pandeli Majko, ka deklaruar në një mbledhje për Nënkomisioni për Diasporën dhe Migracionin…

“Amanet ju lë nëse nuk …”, Majko publikon vargjet e ushtares së UÇK-së të vrarë nga forcat serbe në Kosovë

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka publikuar historinë e Yllka Domit, 17-vjeçares nga Gjakova e Kosovës,…

Pandeli Majko thotë se Serbia po armatoset vrullshëm: S’besoj se është për gjueti rosash

Pandeli Majko thotë se Serbia po armatoset vrullshëm. Ministri për Diasporën, Pandeli Majko është shprehur për…

Majko reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit: Serbët po i shmangen Marrëveshjes së Washingtonit

Pandeli Majko reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit, thotë se serbët po i shmangen Marrëveshjes së Washingtonit.…

Pandeli Majko komenton deklaratën e Vuçiç: I papërgjegjshëm, përcaktoi se konflikti me shqiptarët nuk ka mbaruar ende. Nëse dikush shkon pas idesë…

Ministri i Shtetit për Diasporës, Pandeli Majko e ka cilësuar si të papërgjegjshëm deklaratën e Vuçiç…

Pandeli Majko reagon për fyerjen e Vulinit ndaj shqiptarëve

Majko reagon për fyerjen e Vulinit ndaj shqiptarëve. Ministri i Diasporës dhe njëherësh ish-kryeministri i Shqipërisë,…

“E kanë pasur çmimin 5 mln dollarë!”- Majko publikon foton e ministrit serb të Mbrojtjes: Përdor fyerjen si “sport”

Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka publikuar një foto nga ballina e një gazete për ministrin…

“U bëre i gjallë më në fund o mjeshtër”, qytetarët ‘kryqëzojnë’ Majkon. Ja si i përgjigjet ministri

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar sot për herë të parë pas disa…

Kakavija/ Majko zbulon ndërhyrjen e kryepeshkopit Anastas: I kërkova angazhim që kriza të përmbyllej sa më shpejt

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka zbuluar ndërhyrjen e kryepeshkopit Anastas për krizën e…