Kadaj Bujupi flet për zgjedhjet në PDK: Po duket si moment i dëshpërimit

Donika Kadaj flet për zgjedhjet në PDK: Po duket si moment i dëshpërimit. Ish-deputetja e Kuvendit…

Syla kritikon PDK’në për mos-transparencë

Syla kritikon PDK’në për mos-transparencë: Zgjedhjet ish dashtë me qenë edhe atraktive për publikun. Gazetari dhe…

Zgjedhjet për kryetar të PD-së, Basha merr 80% të votave

PD shpall rezultatin paraprak, Basha merr mbi 80% të votave Kryetari i Komisionit të Administrimit të…

Kryeministri Kurti: Jam pajtuar me Gërvallën për shkarkimet e ambasadorëve

Kurti: Jam pajtuar me Gërvallën për shkarkimet e ambasadorëve. Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas shkarkimit…

A do të jetë kandidat për kryetar të PDK-së, përgjigjet Sami Lushtaku

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, gjatë një emisioni televiziv paralajmëroi se së…

Presidentja Osmani uron PS-në për fitoren në Shqipëri, por nuk e përmend Ramën

Osmani uron Partinë Socialiste për fitoren në zgjedhjet në Shqipëri, nuk e përmend Edi Ramën. Presidentja…

Mytaher Haskuka kërkon votat e LDK-së, Vetëvendosja nuk e përkrah kryetarin e vet

VV-ja nuk e përkrah kryetarin e vet, Mytaher Haskuka kërkon votat e LDK-së. Kryetari i Prizrenit…

Top dhjetëshet më të votuara në të gjitha partitë

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, personi më i votuar ka dalë të jetë kandidatja për presidente…

Publikohet rezultati i sondazhit të Institutit Piepoli/ PS del fituese, si renditen PD dhe LSI

Instituti italian “Piepoli” në bashkëpunim me Report Tv kanë publikuar së fundmi rezultatet e sondazhit të…

Profesori i UP-së: Rugova kundërshtonte bashkëpunimin me PDK’në, LDK e bëri koalicionin pas vdekjes së tij

Profesori i UP-së, Bujar Dugolli ka folur për humbjen e thellë të LDK’së në zgjedhjet e…

“Në 6 mujorin e parë të qeverisjes së PD do bëjmë realitet Konferencën Ndërqeveritare”, premtimi i Bashës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë i ftuar sot në forumin për integrimin i organizuar nga Instituti…

A do ketë marrëveshje me PD për zgjedhjet e 25 Prillit? Shpëtim Idrizi jep përgjigjen

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka deklaruar snë një intervistë për “News 24” se nuk ka…