Pas takimit me Kurtin, Lajçak nuk prononcohet për media

Lajçak nuk prononcohet për media pas takimit me Kurtin. Ka përfunduar takimi mes përfaqësuesit special të…

Energjia/ Rama: Pas Kosovës jemi në kantier për linjën e interkonjeksionit Shqipëri-RMV, po zgjerojmë tregun me Italinë e Malin e Zi

Në fokus të konferencës së sotme në kryeministri është energjia, dhe kryeministri Rama ka bërë një…

Pas Kosovës, tërmet më i fuqishëm në Shqipëri

Pas Kosovës, edhe Shqipëria është goditur nga një tërmet sot. Një tërmet prej 3.5 shkallë ka…

Kosova ia çoi Gjermanisë 1755 raste me koronavirus, në vetën 4 javët e fundit

Në katër javët e fundit, Kosova ia çoi Gjermanisë 1755 raste me Covid-19. Të gjithë këta…