Sot del para Gjykatës Liburn Aliu

Gjykata Themelore e Prishtinës ka caktuar 6 prillin si data e mbajtjes së shqyrtimit fillestar në…

Nuk u bë deputet, Kurti e emëron zëvendësministër

Emërimi i zëvendësministrave. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar si zëvendësministër të Ministrisë së…

Nesër mbyllet nesër rruga Prishtinë – Pejë, kjo është arsyeja

Ministria e Ambientit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka njoftuar se rruga Nacionale N9, Prishtinë – Pejë…

Kryeministri Kurti emëron katër zëvendësministra

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka emëruar katër zëvendësministra në ministri në ndryshme. Hysen Durmishi është…

Të dielën mbyllet rruga Prishtinë-Pejë, kjo është arsyeja

Ministria e Ambientit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka njoftuar se të dielën më 28 mars, do…

Caktohet nga Gjykata seanca për ministrin Liburn Aliu

Gjykata cakton seancën për ministrin Liburn Aliu. Gjykata Themelore e Prishtinës ka caktuar 6 prillin si…

Albin Kurti e emëron zëvendësministër njeriun që “e rrëzoi” Qeverinë Hoti

Qeveria Kurti 2, dy ditë pas caktimit të ministrave në dikasteret qeveritare, ka filluar edhe me…

Kryeministri Kurti ‘qele-guri-gojen’ për aktakuzën ndaj ministrit Liburn Aliu

Qeveria e re. “Te ky vend i dëshmorëve nuk mund të flasim për politika të ditës”.…

Nuk arriti të bëhet deputet, Hysen Durmishi merr këtë pozitë në Qeverinë ‘Kurti2’

Qeveria Kurti 2, dy ditë pas caktimit të ministrave në dikasteret qeveritare, ka filluar edhe me…

E konfirmon Prokuroria e Prishtinës: Ka aktakuzë ndaj Liburn Aliut

Ndaj ministrit të Albin Kurtitë është konfirmuar një aktakuzë. Prokuroria e Prishtinës përmes një komunikate është…

Aktakuza ndaj tij, vjen reagimi nga Liburn Aliu

Ministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në Qeverinë Kurti, Liburn Aliu, ka reaguar pas raportimeve…

Ministri i Mjedisit dhe Infrastrukturës në Qeverinë Kurti, me aktakuzë

Qeveria Kurti 2, Ministri i Mjedisit dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, me aktakuzë. Ministri i Mjedisit, Planifikimit…