Presidenti Erdogan bën vaksinën anti-Covid: Brenda një kohe të shkurtër synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët

Edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë live vaksinën kundër COVID-19, ashtu si shumë…

Rama zbulon bastin me Erdogan për Spitalin e Fierit, ‘godet’ BE-në: Turqia na mbështeti gjatë pandemisë, jo si disa vende…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zbuloi disa nga bisedat e zhvilluara sot me Presidentin e Turqisë,…

Tërmeti/ Erdogan falënderon Mitsotakis: Solidarizimi i dy fqinjëve në kohë të vështira, më i vlefshëm se shumë gjëra në jetë

Mesazhe solidariteti nëpërmjet rrjeteve sociale kanë shkëmbyer Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis dhe Presidenti turk, Tayip Erdogan.…

Pacolli lavdëron Erdoganin: Partneriteti ynë do të jetë më i fuqishëm

Pacolli në takim me Thaçin dhe Erdoganin: Partneriteti ynë do të jetë më i fuqishëm. Ish-ministri…

Deputetja greke thotë se Erdogani ndërhyri te çështja e detit Greqi-Shqipëri, Rama e mohon

Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, deputetja e partisë qeverisëse, Dora Bakojanis një prej nënshkrueseve të marrëveshjes…

Këto janë forcat elitë të Erdoganit të ngjashme me Grupin “Wagner” të Rusisë

Një nga njerëzit më të afërt i besuar i Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, Adnan…

“The Telegraph”: Kush janë forcat “SADAT”, ushtria private e Erdoganit e ngjashme me WAGNER-at e Putinit

Nga Colin Freeman, The Telegraph Një nga njerëzit më të afërt i besuar i Presidentit të…

Erdogan: Nuk na del askush përpara, jemi fuqi ushtarake dhe politike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Si Turqi dhe si popull turk ne jemi…

Këshilltari i Erdogan: Grekët do vdesin urie, ne do të pushtojmë hapësirën

Xhuxhë dhe vend që po vdes nga uria. Kështu e konsideron këshilltari i Presidentit turk, Rexhep…

Erdogan paralajmëron BE-në dhe Greqinë: Na gjeni në det, nuk përulemi kurrë përballë banditërisë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha të shtunën se Turqia nuk do të tërhiqet para paralajmërimeve…